Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reveži s 150 tisoč evri premoženja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-411201 sporočil: 127
[Glavni forum] Tema: Reveži s 150 tisoč evri premoženja
[#2740302] 01.11.18 17:30 · odgovor na: (#2740298)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-411201 01.11.2018 17:42
[rename]
Ti ne stekas zato, ker povrsno beres: jaz sem ZA nepremicninski davek, ce se uvede tudi EDS.
Mislim, da si ti tisti, ki površno bereš. Da si za nepremičninski davek, če se uvede tudi EDS seveda vem in sem prebral (in tudi ti bi vedel, da vem, če bi me dovolj natančno bral).
Pokazi mi, kje sem napisal, da sem za eds in proti nepr.davku???
Pokaži mi, kje sem jaz napisal, da si proti temu, da se hkrati uvedeta EDS in nepr. davek??? Napisal sem, da si proti nepr. davku c.p. obenem pa za EDS c.p. Medtem ko ti pišeš, da si za nepr. davek, pod pogojem, da se uveljavi EDS. Si pa na mnogih mestih napisal, da si za EDS in na mnogih mestih si napisal, da si proti davku na nepremičnine.
Nasprotujem pa samo nepr.davku iz razlogov, ki semmjih ze napisal - ker je to samo dodatna obdavcitev in ne zgolj preimenovanje nusz, kot so lagali (in se vedno lazejo) predlagatelji.
Jaz še nisem zasledil, da bi kateri izmed predlagateljev navedel, da bi bil davek na nepremičnine zgolj preimenovanje NUSZ. Ker to bi bila seveda laž, pa ne zaradi višine, ampak bolj fundamentalno, ker davek na nepremičnine ne bi nadomestil zgolj NUSZ, ampak tudi več drugih davkov. Morda so predlagatelji rekli, da se davčno breme v agregatu ne bi povečalo. To pa verjamem, ker sem videl simulacije za eno FI, lastnico mnogih (preko 1000) nepremičnin, ki bi bila za cca 25% na boljšem. Verjetno bi bil marsikdo na slabšem, ampak v agregatu pa verjamem, da bo isto.

Ampak recimo povsem konkretno. Za prejšnje stanovanje je naše gospodinjstvo plačalo 111,8€ NUSZ-ja, davka pa bi po stopnji 0,15% plačali 170,4€, razlika je 58,6€, torej slabih 5€/mesec. Dajmo ta znesek v kontekst: gre za manj kot pol RTV prispevka - recimo za celotno kritje stroškov uredništva zabavnega programa :), naš družinski proračun bi se na leto za več opomorel, če bi zgolj DDV za hrano znižal za 1 o.t., ali če bi splošno davčno olajšavo znižali iz 3.300€ na 3.150€, ali če bi otr. dodatek zvišali za 1,2€ ali če bi se bencin pocenil za 3 cente na liter.

Če bi sledil tvoji argumentaciji o kvečjemu enaki davčni obremenitvi, naj bi bil ZA davek na nepremičnine, če bo vlada obljubila, da se bo bencin pocenil za 3 cente, sicer pa PROTI? Smešno...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(