Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reveži s 150 tisoč evri premoženja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-411201 sporočil: 127
[Glavni forum] Tema: Reveži s 150 tisoč evri premoženja
[#2740288] 01.11.18 15:37 · odgovor na: anon-207617 (#2740278)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-411201 01.11.2018 15:39
[NemirniTujec]
> [jaki79]
> > [NemirniTujec]
> > Prispevkov nisi dodal. So ravno tako davek, ceprav se mu rece prispevek. Ce me z njimi ne bi davili, jih ne bi prispeval :-)
>
> Ne nisem, ker bi ti verjetno (v sedanji obliki) ostali tudi ob morebitni uvedbi EDS. Moj namen je bil prikazati, da davek na nepremičnine izenačuje davčno obremenitev, za prikaz tega pa obravnava prispevkov ni bistvena.
> Sicer se s tabo strinjam.

Jah... ce bi dodal prispevke bi rezultat bil odstotkovno precej sibkejsi, ker so stopnje prispevkov ze enotne.
To je sicer res, vendar je ravno tako narobe, da potem upoštevaš zgolj davčni cost, ne pa tudi benefit (ne govorim zgolj o matematični vrednosti premije zdr. zavarovanja, ali o višini pokojnin, ali nadomestila za brezposelnost, ampak tudi o otr. dodatkih, štipendijah, subvencijah šolskih malic itd.). Če bi ga, bi preveč zakompliciralo prikaz, ki naj bi bil, kot sem napisal v uvodu tistega posta, ilustrativen :) Zaključka pa ne bi spremenilo.
Davek na nepremicnine zgolj nekoliko izenaci obdavcitev druzine na 19 in 48 jurjih dohodkov (ko upostevas prispevke) - veliko bolj pa izenacuje obremenitev predvsem tam, kjer nekdo s 100 ali 200 jurji premozenja glumi siromaka brez dohodkov - se tistih 20 eur zdr. zavarovanja mu placa obcina.
Se absolutno strinjam. Tudi ne pravim, da je davke na nepremičnine popoln sustitut za EDS, izenačuje pa davčne stopnje, kakorkoli obrneš. In ne razumem shizoidne pozicije rename, ki je za EDS obenem pa proti davku na nepremičnine.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(