Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reveži s 150 tisoč evri premoženja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Reveži s 150 tisoč evri premoženja
[#2740230] 01.11.18 12:26 · odgovor na: (#2740225)
Odgovori   +    4
[rename]
> [NemirniTujec]
> Moja generalno komunajzarska ideja je sicer bolj rdece - nalozbena:
>
> 2% net worth tax rate za vse.
>
> Potem pa olajsave za vsakrsno rabo kapitala; denimo za stanje na racunu olajsava 100K.
>
> Za nepremicnino olajsava 50k in 1%
>
> Za nepremicnino v kateri je dejavnost 100% olajsava
>
> Za zemljisce ki se ga obdeluje isto
>
> Za nalizbe in investicije isto
>
> Etc... seveda prilagojeno povprecjem nee drzave. Pac obdavcit zmerno pocez, da ne strafnes samo ene grupe, in spidbujat obracanje, kaznovat pa hoarding.
>
> Ni point da kaznujes janezka ki je priden in je prisparal par deset jurjev oziroma si je naredil hiso ali pa tudi ce kmetuje na 50 hektarjih. Naj janezek zgolj placa zmeren delez da drzava laufa. Point je da kaznujes johna ki ima par milijonov (ali par deset milijonov) kapitala in ga kupcka namesto da bi ga vrtel. In point je da janezkom ne dovolis da bi viseli na sociali ceprav imajo dovolj premozenja. Naj grejo delat.

Ampak zakaj dvojna obdavcitev?
Saj kapital (nepremicnina, premicnina, zlate palce, bitkojni....) ne pade iz neba. Cetudi dediscina, je moral nekdo ustvariti.
In placevati davke....na placo, na kapitalske dobicke, na whatever.
S procenti mahate,da je groza....2,5% pravis? Torej v 40 letih kupis nepremicnino drzavi, da bodo imeli lunatiki kje stanovat?!

Pisete tako,,kot da placujejo davke in prispevke samo zaposleni, ne pa tudi kapitalisticni bogatuni in (preplacani) managerji in ostali kravatarji.
Zaletavate se v jazbinskovo anomalijo, pozabljate (?) pa na inflacijske kredite, ki so tisocim omogocili gradnjo his za bagatelo (ne jaz, ne moji starsi nismo ne v prvi, ne v drugi skupini).

Kdo pa mislite, da bo se kaj sploh vlagal, ce bo taka vampirska davcna politika?
S prstom kazete na stop je nepremicninskega davka v Angliji, ZDA in drugod....kaj pa ostali davki, jih pa ‘abstrahirate’, da lahko gonite svoje mantre o nepremicninske, davku?

Kot sem mnogokrat povedal; jaz bi zelo zelel, da bi ostali davki bili nizji, normalizirani - tako kot so v SKORAJ VSEH normalnih drzavah OECD, ki imajo 0.5 do 3 odstotne nepremicninske davke (povprecje okrog 1%). Tako trosarine in razne iz lufta potegnjene pristojbine, predvsem pa davki na delo.

To kar vi zagovarjate pomeni samo eno - udarit in vzet je treba cimvec in vse kar je mozno.

In s kaksno lahkoto posiljate starejse v hiralnice....se vi sploh zavedate, kaj pomeni starejsemu cloveku DOM?!
In pri tem se se norcujete iz Slovenije in Slovencev?
Ze danes vam zelim, da tega ne boste kdaj sami doziveli na svoji kozi.
Mladi v sloveniji to ze dozivljajo na svoji kozi, medtem ko iz raznih najetih prizidkov po ljubljani delajo prek sfejkanih espejev in tako zvanih podjemcev in zato odhajajo, ce le lahko. Zato pa je zmanjkalo prispevkov in dohodnin za futranje socializma, in zato se uvaja davek za sirso populacijo ki ga voli.

Mateja Kozuh-Novak, si to ti? :-)))

Socialno cutece besede kar prihrani za te "siromake in ostarele", ko bodo naslednjic sli spet na volitve, volit za se vec socializma. Ej rename, vsi bi volili socializem, dokler se zanj obdavci nekoga drugega.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen