Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[bobek13]
> [rename]
> >> Torej, ja, korupcija in neucinkovitost, to vse drzi. Samo ne verjeti pravljicam, da bomo imeli pa super zdravstvo na zahodnem nivoju, "ce se bomo potrudili" (dajmo stisnit (TM)) in ga financirali s 100-i-kusur EUR na mesec.
>
> Tega jaz nisem nikoli trdil.
> Trdim le, da se v zdravstvu "prelije" veliko več kot 20%.
>
> Z vsem ostalim se strinjam, pojasnil sem samo, da niso problem zgolj plače in da tudi +50% ne bi rešil medsebojnih odnosov in tako dalje.
>
> Sem pa mnenja, da bi se razmere začele izboljševati, če bi za začetek ukinili monopol ZZZS in sistem dvoživk. To so dokaj enostavni "dekreti", s katerim se strinjajo tudi zdravniki, vsaj tisti, ki jih poznam.


ded, tvoja računica ne pije vode...
;-)

male bolnice potrošijo ~25-30% celga buđeta za nabavo materiala/zdravil, ta vlke (ker delajo bolj zahtevne reči -> dražja bio zdravila in materiali) pa 35% buđeta(*), zdravstveni domovi še bistveni manjši delež porabijo za material... v ~2.5mlr€ zdravstvenega buđeta zdravila predstavljajo...


(mi je iz meni neznanega razloga pojedlo pol texta - morda ker delam 3 stvari hkrati pa še na tulifon dr*am ta text- nič ne de, evo nadaljevanje...) :-)

...cca 400M€, kar je manj kot 20% celga buđeta... tako da ni možno kar 20% ven potegnit pa magari si Jan Kovič... ;-)

lahko pa 20% od teh ~30%... pa lahko prišteješ še 20% od kakšne "infrastrukturne" investicije (čeprav ta večje gredo v breme proračuna in ne zzzsja )... pa še kakšno pristopno svetovalno pogodbico tu in tam... pa prideš ajd na bisijevih 10-15% ... :-)

se pa strinjam, da bi z ukinitvijo monopola zzzsja, privatizacijo bolnic in plačevanju po opravljenih storitvah po vnaprej dogovorjenih cenah, zadeve lahko zgledale precej drugače, ne bi sicer nic manj placali (prej več) pa na svicarskem nivoju tudi še ne bi bili, bi pa bili malo manj podhranjeni oddelki in malo krajše čakalne dobe bi tudi bile...

;-)

lpA

*glej npr. www.kclj.si/dokument...al_net.pdf

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen