Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek NLB v proračun vbrizgnila 270,6 milijona evrov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[shevchenko]
> Ah dejnomir, a po tvojem nelastniki živijo kar pod mostovi ? Kot kaže so nevidni ali pa se dobro skrivajo, ker ko se peljem po obvoznici ne vidim nobenega.

ampak na koncu nekdo mora biti lastnik. ker ce novih nepremicnin nihce ne kupi, potem jih banke drzijo na lagerju, cakajo lahko, kolikor hocejo. stare bajte pa se tudi drzijo na lagerju. zadnjic sem sel gledat, koliko hocejo lastniki za neke stare bajte, v katerih nihce ne zivi in so potrebne popolne obnove. za se zjokat...
Slovenska obsedenost z nepremičninami je res poetična...
Hočem reči, da se lahko čisto dobro živi tudi v najemu.
> Država ne more preprečiti vsega riskantnega obnašanja svojih državljanov, ali pač ?

ne, seveda ne, ampak vsaj ko gre clovek po kredit za nepremicnino, ki je ena od osnovnih clovekovih potreb, bi morala drzava to nadzirati. in ne mi rec, da ne, ker bs obstaja, da bancni sistem ureja in nadzira. no, saj vemo kako je s tem v praksi.

razen ce ti mislis, da bi si moral drzavljan kupiti nepremicnine brez kredita. tudi sam sem tega mnenja, ampak v tem primeru bi sle cene nepremicnin najmanj na pol. verjetneje je, da bodo zaceli dajati kredite na 40 let.

absurd.
V slo v bistvu ni nepremičninskega trga. Mokre sanje vsakega socialnega podjetnika pa so imeti staro stanovanje, bodisi dajati v večni najem, ali prodati za 4.000 EUR/m2 ali se prej stegniti (whichever comes first :))

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen