Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako zelo požrešna je naša država?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-316368 sporočil: 957
[Glavni forum] Tema: Kako zelo požrešna je naša država?
[#2735137] 24.09.18 13:44 · odgovor na: najobj (#2735102)
Odgovori   +    18
P.S.: če je treba zmanjšat požrešno državo, potem lepo napiši, kaj točno je v Sloveniji preveč in je treba ukinit, ker Financarji tega očitno ne znajo napisat oziroma Financarji niti tega www.fidata.si/2017/0...anj-davka/ ne znajo nalimat ...
Kaj (česa) je v Sloveniji preveč v Javnem sektorju? Nekaj segmentov:

V JS prejema preveč zaposlenih plačo glede na formalno izobrazbo (diploma, magisterij, doktorat), ki nima nobene zveze z delom, ki ga dejansko opravljajo. V JS se po zakonu plača prilagaja formalni izobrazbi. Z uveljavitvijo plačila glede na delo, ki ga nekdo opravlja in ne glede na njegovo formalno izobrazbo, bi se JS 'očiščeval' sam od sebe.

Glede na intelektualne zmožnosti populacije, je pri nas precej preveč študentov vpisanih na drugi in tretji bolonjski stopnji. S 50% redukcijo na drugi in 75% redukcije števila vpisov na tretji stopnji ter z vpeljavo šolnin vsaj na drugi in tretji stopnji bi lahko kar precej razbremenili proračun tako pri številu zaposlenih v JS pri študentskih subvencijah in kasneje pri socialnih transferih.

Bistveno preveč zaposlenih v sodstvu. Že samo z vpeljavo specializiranih sodišč in poenotene statistike rešenih, uspešno rešenih, zavrženih in ovrženih primerov glede na določen čas IN glede na specializiranost bi se dalo ne samo izboljšati ampak tudi kadrovsko prečistitit in sodstvo. Pomagalo bi tudi obvezno odločanje o zadevah na vseh stpnjah.

V povpreču ima vsako ministrstvo in/ali služba vsaj dva notranja revizorja, ki so povsem neučinkoviti . Zmanjšati število revizorjev za polovico, preostalo polovico pa združiti pod nadzorom sekretarja vlade, ki jih lahko glede na predsednikovo, ministrovo ali sekretarjevo željo pošlje na katerokoli ministrstvo kadarkoli. Podobnih mest je na ministrstvih še več.

Z organizacijsko pravilno vpeljavo institutata 'molk organa', ki bi za vsak uradni postopek predpisal rok, do katerega mora pristojni organ izdati odločbo, bi hitreje rešili večino birokratskih zapletov. V primeru, da pristojni organ v predpisanem roku ne reši zadeve, bi zadeva veljala za prosilca kot ugodno rešena. Eventuelno škodo bi moral nositi javni uslužbenec odgovoren za zadevo. Z uveljavljanjem 'molka organa' bi veliko nesposobnih javnih uslužbencev zapustilo sužbe na lastno željo.

Seveda so zgornji predlogi samo pobožne želje...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen