Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.194
Zadnja sprememba: crt 30.08.2018 10:10
[republican]
Evo, jaz sem bil podjetnik že za časa Juge (začel sem zelo mlad ;) in ti lahko iz prve roke povem, da je bilo ob koncu Juge in na začetku samostojne Slovenije lažje poslovat, kot danes... Ker še ni bilo takšne konkurence, trg je bil pa lačen.
Davki in zakoni so bili v bistvu še manj naklonjeni podjetnikom kot danes, ampak kontrola ni bila tako stroga. Država (tudi Juga) se je takrat zavedala, da je bolje pustit podjetnikom preživet, kot pa jih uničit.
dude. pa ti si closet jugonostalgik :)

(in jaz se strinjam s tvojim opisom, med drugim zato, ker sem zacel z racunalniskimi zadevami v 80ih, ko nas je bilo cirka nic - ampak zame kakor razumem itak vemo, da sem sumljiv tip, tak da to nic ne spremeni.)

Danes pa večino podjetnikov jebe vse hujša konkurenca in vse nižji zaslužki, po drugi strani pa vse višji davki, ter vse strožji predpisi in kontrola.
ja, in to kot globalni problem. tonimoznosamovsloveniji. predvsem hud je del s predpisi, ker ta je tisti, ki je potencialno ogromen drain casa (in tudi denarja, ampak ze cas je dovolj hud).

kar seveda sploh ne pomeni, da je pa zaradi tega slovenskim kaj lazje, ce imajo drugi tudi veter v obraz. to je sicer zanimiva tema, ker se dotika tem overabundance, bullshit jobov etc. ampak to je presiroko za ta kanal. sporoci, ce bos morda postal kolesar ali pa si ze.

Btw, zavedam se, da ne morem ničesar spremenit in si samo dajem duška ;)
ok, fair enough.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen