Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pelle sporočil: 737
ne vem od kje predpostavka, da če bo v lasti tujcev je ne bo potrebno dokapitalizirati? Kdo garantira, da tujec v primeru, če je stečajna masa manjša od 0 enostavno ne pošlje ključev na MF.
Najverjetnejši (dogovrjen?) scenarij bi bil, da bo NLB kupil Appolo za 0,5 mlrd, jo "očistil", in čez 3 leta (skupaj z NKBM) prodal za 3 mlrd Intesi ali Unicreditu.

Zmerni scenarij je, da gre v naslednjih 3 letih vse v maloro in Biser iz luxemburga pošlje ključe na MF, mi pa moramo sistemske banke znova dokapitalizirati za kakšno 1 mlrd.
Črni scenarij je, da Appolo uspe prodati banke Intesi ali Unicreditu za 3 mlrd, nato pa po petih letih gre vse v maloro, mi pa moramo sistemske banke znova dokapitalizirati za kakšno 1 mlrd. Uniredit ali intesa pa nas naprej terjata za dolg hrvaških davkoplačevalcev iz Zagrebačke banke in Privredne banke, katere je RS prevzela nase pred prodajo.
Optimistični scenarij je, da Appolo kupi za 1mlrd in proda za 3 mlrd, ko pa gre vse v maloro vsi evropski državljani skupaj dokapitaliziramo Deutsche, SG, Inteso, Uncredit... pri čemer bom mi prevzeli malo večji delež na glavo, ker je po mramorju terjatev do insolventnih dolžnikov full donosna.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen