Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rava sporočil: 266
[rename]
No, malo me zdaj po krivici kriviš ;-)
Jaz samo pravim, da če Mockba daje denar, potem naj Mockba tudi odloča o denarju.
V svoji firmi sem jaz ta "mockba", v primeru javnega zdravstva pa slovenistanska vlada.
Ja, ampak Mockba Šabedru reče: "izreguliši mi ovaj UKC", ne pusti mu pa nič.
Še plače za tiste sestre bo moral zgoljufat, pol ga bodo pa na pranger nabili, ker je to naredil.
Vse tvoje alineje sem pa podpisal, če pogledaš zgoraj ... in v prvem stavku tudi napisal, da nisem nikoli podpiral Virantovega sistema plač ;-)

Veš pa sama, da je v zasebnih firmah drugače, kot v javnih sistemih, kjer imajo šefi precej več problemov s kadri (sindikati, sveti zavodov, itd) in z raznimi revizorji in revizijami (notranje, zunanje pa še RsRS) in zilijonom internih in externih pravilnikov, uredb in navodil.
Pravila so precej podobna.
Največja štala je z miljavžent evidencami in poročili, ki so se zaredila prav z namenskim financiranjem ama vsake pasje fige.

Sploh si ne predstavljate in nimate pojma kaj to pomeni v praksi.

Če imaš delavca, ki se vozi iz Žažarja, moraš z birokratom skoordinirat koliko košta mesečna vozovnica iz Žažarja. Koliko je bil konkreten človek na dopustu in bolniški junija 2018, da se mu povrne točen prevoz itd itd. Pa spremembe cen mesečnih vozovnic. Pa javit službene poti. Pa opravljene ure na 5 koncev, pa ...

Vse te kadrovske evidence imaš duplirane ali celo potrojene - enkrat v sami firmi, pol še po ministrstvih in po možnosti še po kakih agencijah, če imaš več dejavnosti. In vsi ti ljudje se čist skoz usklajujejo na polno. Pol ti nekje zastriže za 5 evrov in vsaj trije ljudje jih iščejo kot butli.

Napraskaš nek denar za neko opremo iz 5 virov. Za vsak vir posebej je treba seveda obračunavat amortizacijo. Pol ti pa un na analitiki osnovnih sredstev zajebe vire, stroškovna mesta in projekt, pa spet iščeš kot butl.

Pol ti ima vsak projekt različna pravila - nekje je amortizacija, nekje namenska sredstva za opremo in vsaka taka zadeva se knjiži drugače.

Z namenskim financiranjem imaš pol tudi celo sranje z internimi "fakturami", kjer posameznim projektom zaračunavaš režijo, delo in amortizacijo.
Pa tko naprej - ljudje v glavnem delajo kot črnci za kur**ev zdravje in nikakršno korist.

Tega, kar počnejo v tri krasne je toliko, da se sploh ne da povedat.

Zato pravim, da naj se javnosektorašem plača storitev, svetom in direktorjem je treba dat pooblastila in odgovornost in dat v roke tudi škarje, ne samo platna.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen