Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[rename]
No, malo me zdaj po krivici kriviš ;-)
Jaz samo pravim, da če Mockba daje denar, potem naj Mockba tudi odloča o denarju.
V svoji firmi sem jaz ta "mockba", v primeru javnega zdravstva pa slovenistanska vlada.

Vse tvoje alineje sem pa podpisal, če pogledaš zgoraj ... in v prvem stavku tudi napisal, da nisem nikoli podpiral Virantovega sistema plač ;-)

Veš pa sama, da je v zasebnih firmah drugače, kot v javnih sistemih, kjer imajo šefi precej več problemov s kadri (sindikati, sveti zavodov, itd) in z raznimi revizorji in revizijami (notranje, zunanje pa še RsRS) in zilijonom internih in externih pravilnikov, uredb in navodil.
Za primer firme imaš prav. Za primer sistema, ki zaposluje 170.00+ ljudi se pa motiš.

Zakaj pa misliš, da imamo občine? Ravno zato, da se nekdo v Ljubljani ne ukvarja z greznico v Spodnjem Kašlju. Ali pločnikom na Jesenicah.

In po logiki občin, bi morali biti tudi direktorji zavodov in institucij bolj samostojni.

Lahko ti na primeru vrtcev povem. Država določa izobrazbo zaposlenih, kvadratne metre na otroka, plačo zaposlenih, število otrok na oddelku itd. Občina je pa kao "šefica" vrtca in mora vse to sfinancirati, vse zgraditi, a vpliva praktično nima. Imenuje direktorja, ki prav bistvenega spremeniti ne more. Kjer je občina samostojna je samo to, koliko denarja bo dala zraven dodatno, za neke vrste nadstandard.

Pa roko na srce, vrtci so enostavni. Pomisli potem na zdravstvo. Saj je logično, da zadeva ne more funkcionirati.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen