Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[najobj]
... alzo, če jaz zdaj to odpadno kolobocijo prav razumem, so predelovalci (= DROE) odpadke "predelovali" tako, da so jih drago kupovali pri nas in jih potem poceni prodajali na Kitajsko ... čuj, i tata bi sine ...
Čuj, če jaz prav razumem, DROE pomeni družba za ravnanje z odpadki, kar ni nujno recikliranje. Lahko jih samo ravnajo ali krivijo in potem tako poravnane/ukrivljene nekam pošljejo. Na sežig k sosedom, v predelavo v daljne kraje ali za gradnjo gorovja iz smeti nekje v Afriki.

Vsekakor to, da prazno embalažo vestno odlagaš v namenski zabojnik pred blokom, ne pomeni tudi, da bo ves ta material enako skrbno recikliran. Surovina se hvali s tem, da embalažo predelajo (zmeljejo in stisnejo) v trdo gorivo za cementarniske in podobno hude peči.
www.surovina.si/deja...ega-goriva

Unirec - Dinos nima na spletni strani nobene objave o kakšnih težavah z Dajanjem Industriji Nazaj Odpadne Surovine. Še pred tremi tedni so se pohvalili, koliko plastenk so zbrali za dobrodelne namene. Kot bi bilo pomanjkanje odpadnih surovin...
www.unirec.si/
P.S.: drago in poceni je pri totem kitajskem biznisu z odpadki glih kontra, ker morajo pridelovalci odpadkov predelovalcem (= DROE) drago plačati obvezni odkup (= embalažnino), da potem predelovalci (= DROE) tote odpadke samo natovorijo na ladje in lepo poberejo razliko v ceni odkupa na Kitajskem ... evo, in ker poceni Kitajcev očitno ni več, so se pri nas začeli nabirati odpadki, ker se "predelava" za isto ceno ne splača več ...
Tako nekako razumem to sceno. Tudi če naše firme same niso veliko izvažale na Kitajsko, je zdaj pri njihovih odjemalcih najbrž nenadoma preveč robe in slovenskih smeti ne rabijo več. Ali pa jih vzamejo samo še zastonj ali celo zaračunajo za sprejem. Nevidna roka trga pa to. Če bi mi še bili prijatelji z neuvrščenimi, bi poiskali kakšno prijateljsko revno avtoritarno državo, ki bi sprejela naše smeti oz. gorivo iz njih. Po desetletjih ekologiziranja je sežiganje očitno še najbolj verjetna in konstantna varianta za "predelavo" embalaže (samo ne na sončni strani Alp). Prah si in v prah se povrneš...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen