Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Milana Brgleza izključili iz SMC

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-237381 sporočil: 924
[Glavni forum] Tema: Milana Brgleza izključili iz SMC
[#2720298] 27.06.18 22:16 · odgovor na: (#2720291)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-237381 27.06.2018 22:21
Mislim, da slovenski deep state ni več enoten, tako kot je bil recimo 2011, ko je Kučan mazilil Zokija in so se za njim pred volitvami vsi poenotili. Stara generacija Kučana in Zemljariča še ima določen vpliv a so jih po moji teoriji mladinci nehali poslušat. Recimo ena firma, kjer sem ~10 let nazaj srečal Kučana in Golobiča ima zdaj prostore drugje in prometa ene toliko, kot je limit za pavšalni s.p. :-) Če bi bili strici še močni, bi jim dali dovolj posla za preživet.

Glede na Šarčevo orbito ga verjetno podpira Golobič, ki pa ni taka avtoriteta na levici, kot je bil Kučan v najboljši letih. Verjetno je tako imenovana levica samo še skupek lobijev, dvornih dobaviteljev in birokratov, ki se že 20 let svaljkajo po ministrstvih in inštitucijah. Vedo samo približno, da če zavlada Janša, bodo nekateri odleteli in da se to ne sme zgoditi, nimajo pa vizije in horizonta načrtovanja ~10 let. Spomnite se, kako so medijsko bildali Zokija z Mercatorjem in Electo od 90-ih in vedno lansirali Patrio pred volitvami. Mislim, da niso dovolj poenoteni za vodstvom z vizijo, da bi ufuravali nove vodje, ki bi zaporedoma zmagovali na volitvah. Doslej je vsak nov obraz™ dobil 25-30 sedežev. Poleg tega Šarec razen mislim da v Kranju ni premagal ostalih levih strank v nobenem urbanem okolju. Ne v LJ, niti v KP in GO, niti v MB. Šarec je bil pozicioniran kot žlahtna ljudska stranka, rahlo desno od SMC-ja. Vsak naslednji novi obraz je bil pozicioniran bolj v desno tja proti prostoru, kjer sta bili Državljanska lista in SLS.

Glede na to, da so bili v prejšnjem parlamentu cca* 3-je nepovezani poslanci (*4 leta skoraj nisem spremljal Slovenske politike iz razočaranja, ker je levica dobila ustavno), mislim, da bodo tudi v tem. Levi imajo brez NSi z Levico cca 49 in z NSi brez levice cca 47. Po moje se vsi zavedajo da brez JJ-ja ne morejo sestaviti vlade.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen