Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek ZDA podaljšale sankcije proti Severni Koreji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: ZDA podaljšale sankcije proti Severni Koreji
[#2720292] 27.06.18 20:28 · odgovor na: (#2720271)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]
> > [Petunija1]
> > Tudi dan plačila za šovinistične haterje bo prišel, brez skrbi.
>
> Meni so pa smešne te debate kaj je boljše Švedska ali Amerika. Evo en moj sodelavec ima sina, ki je študiral podiplomca v ZDA in tam tudi ostal (punca prišla za njim). Hči od sodelavke podobno , trenutno na Švedskem, zaenkrat ne kaže da se bodo kdaj vrnili, če le ne bodo zaribali v tem krutem kapitalizmu. To da k nam še #astrofiziki nočejo, pa nas seveda ne skrbi ...

Meni se pa ne zdijo smešne, gre za temeljno in večno debato med levičarji in desničarji o tem kolikšna naj bo vloga države v družbi od katere je marsikaj odvisno.

In tudi se ne strinjam s trditvijo, da pri nas ni #astrofizikov, le da jih morda ni toliko iz Afrike in Bližnjega ter Dalnjega Vzhoda ampak so z Balkana in nekaterih vzhodnoevropskih držav. Ne pozabiti, da imamo že cele oddelke in razrede albanskih otrok in da se od osebja pričakuje, da se bodo učili albanskega jezika. In kar je najbolj sprevrženo, prihajajo zaradi tega ker jih terja gospodarstvo, ki si želi poceni in pohlevne delovne sile, potem se pa tukaj feministkam pod nos meče "wilkomerstvo".
Kje pa so takšni razredi ? Na naši OŠ je kot vem en albanski otrok, ki govori slovensko enako kot materni jezik.
Albanci sploh niso dober primer, ker so se vsi hitro naučili slovensko.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(