Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[finigospod]
Ker sem fini gospod, od mene ne boš deležen zmerljivk, čeprav se ne strinjam s tabo očitno v marsičem. Jaz en polni mandat Janševe prve vlade in delni drugi seveda vidim povsem drugače kot ti. V prvem mandatu vidim najvišjo gospodarsko rast v Sloveniji do takrat, najnižjo brezposelnost, višanje plač in pokojnin, prvič presežek v proračunu in obilo parcialnih ugodnosti npr. ukinitev plačevanja vrtca za drugega otroka, univerzalni otroški dodatek...
Poglej si Mramorjovo analizo uspešnosti vlad po letu 2000. Zaenkrat je gospod še vedno eden od najbolj zaupanja vrednih ekonomistov in najbolj uspešen uspešen financ minister do sedaj. Tudi uvedba €, s kateri se kiti neka stranka je plod njegovega dela in ne njegovega naslednika Bajuka. Sem že prej napisal, vlada IJJ je v povprečju ukrepala v obeh mandatih pravilno, v vsakem posaznem primeru pa napačno. Če ti vidiš množico všečnih stvari v prvi vladi IJJ je resnica nekoliko drugačna. Ustvarjal se je vele dolg države in gospodarstva. Samo država je v 2004-8 povečala zadolženost za več kot 100%. Skupno z dolgom gospodarstva je zadolžitev presegala 110% BDP. In velik del dolga gospodarstva se danes nahaja v državnem dolgu. pa so ga ekonomisti lepo upozarjali kakšna nevarnost preti, pa je ukrepal s še večjimi spodbudami in pospešenim pregrevanjem gospodarstva. Po drugi strani pa je sodeč po tej analizi, v naslednjem mandatu resda uspešno znižal plače po Zujfu, obenem pa povzročil ponovno krizo. verjetno v tej drugi ne dvomiš. šele Alenčica je povzela pravilne korake, najprej je ljudem vlila nekoliko optimizma v ansprotju z IJJ, ki je deloval skrajno pesimistično in širil ideje o bankrotu. Kje je že danes oni ekonomski guru E. Z. nič več se ne javi, država ni propadla kot je napovedal, še več, raste po stopnjah spodobnih za Kitajsko, kljb silni nekonkurenčnosti okolja, no vsaj tako pravijo "gospodarstveniki" na tem forumi in tudi čudna združba za nagrajevanje kasneje obsojenih "lopovov". verjetno razumeš, kdo je ta čudna združba....

Še premalo je bilo privatizacije npr. Telekoma, ki bi ga takrat lahko prodali za 400 eur po delnici, še danes je "samo" cca 90, eur...
Očevidno se zavzemaš za privatizacijo vsega mogočega in nemogoče. legitimno stališče, vprašanje če s takimi idejami prepričaš volivce. pa ne o tem, da so volivci tepci. V demokraciji imajo pač vedno prav. Sam sem nasprotnega mnenja. ne vidim pravega smisla prodajati dragulje po možnosti tujim državnim firmam (Fraport npr.)-. Poskrbeti je potrebno za dobro upravljanje, tukaj pa politika v glavnem pade, vključno s tvojim idoilom IJJ. še danes se vlečejo sodni postopki za zlodela v madatu 2004-8. Res lahko samo skrajno pokvarjen politični kader krade tako, da gradi luko n Goričkem ali v sežani....

Ampak spet sva pri volilnem sistemu. To se ni zgodilo zaradi nasprotovanja SLS in DESUS, ki sta bila takrat koalicijska partnerja. V času krize v delnem drugem mandatu pa je bil sprejet ZUJF, ki je bil tudi za kasnejše vlade osnova za ureditev javnih financ. čeprav so mu kot opozicija nasprotovali, kasneje kot vlada pa ga niso nič spreminjali, ker je dajal dobre in potrebne učinke.
Tvoj Zujf je dal nekaj dobrih in nekaj slabih stvari, znižal je porabo v jS, na žalost je takoj znižal BDP za nekaj %. Po drugi strani se pa njegovi ukrpi poznajo dandanes v kadrovski luknji od zdravstva do visokega šolstva. prekinil je normalni tok kadrovskih napredovanj.


Me pa še vedno zanima tvoje mnenje o tem, zakaj meniš, da bo uspešen predsednik vlade,lokalni politik brez programa, ki želi okoli sebe stranke, ki jih druži parola NE GREMO Z JANŠO! Pa madona, saj to je edina točka njihovega programa. Saj bi vsem vam kar privoščil takšno vlado, če ne bi bila škodljiva za Slovenijo. To bi bilo smeha. Ampak, ker sem domoljub si takšnega mazohizma ne želim.
Ja nisem NIKOLI menil, da je lokalni politik, komediant, kandidat za uspešnega voditelja. Tega mi pa res ne podtikaj. Lahko pa zbere ustrezne kadre za vlado v zalogi sredinskih strank in se modro umakne na manj izpostavljeno mesto in prepusti vodenje vlade recimo najmanjši stranki centra. Bomo videli, tvoj kandidat do sedaj namreč ni naredil še nič. Klinc pa taka stranka ki menda zmaga na volitvah, pa še kandidata za predsednika DZ nima!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen