Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-322213 sporočil: 2.025
Ker sem fini gospod, od mene ne boš deležen zmerljivk, čeprav se ne strinjam s tabo očitno v marsičem. Jaz en polni mandat Janševe prve vlade in delni drugi seveda vidim povsem drugače kot ti. V prvem mandatu vidim najvišjo gospodarsko rast v Sloveniji do takrat, najnižjo brezposelnost, višanje plač in pokojnin, prvič presežek v proračunu in obilo parcialnih ugodnosti npr. ukinitev plačevanja vrtca za drugega otroka, univerzalni otroški dodatek... Še premalo je bilo privatizacije npr. Telekoma, ki bi ga takrat lahko prodali za 400 eur po delnici, še danes je "samo" cca 90, eur... Ampak spet sva pri volilnem sistemu. To se ni zgodilo zaradi nasprotovanja SLS in DESUS, ki sta bila takrat koalicijska partnerja. V času krize v delnem drugem mandatu pa je bil sprejet ZUJF, ki je bil tudi za kasnejše vlade osnova za ureditev javnih financ. čeprav so mu kot opozicija nasprotovali, kasneje kot vlada pa ga niso nič spreminjali, ker je dajal dobre in potrebne učinke. Me pa še vedno zanima tvoje mnenje o tem, zakaj meniš, da bo uspešen predsednik vlade,lokalni politik brez programa, ki želi okoli sebe stranke, ki jih druži parola NE GREMO Z JANŠO! Pa madona, saj to je edina točka njihovega programa. Saj bi vsem vam kar privoščil takšno vlado, če ne bi bila škodljiva za Slovenijo. To bi bilo smeha. Ampak, ker sem domoljub si takšnega mazohizma ne želim.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen