Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[kajulci]
> [vickibedi]
> > [alek14]
> > > [vickibedi]
> >
> > > To ni problem visokošolske izobrazbe, ker gre preprosto za verska prepričanja. Poznam npr. univ.dipl ing.el , ki je sveto prepričan, da Wifi seva na dvakratni frekvenci človeške aure, kar povzroča v prvi vrsti slabo počutje, v nadaljevanju pa mikropoškodbe vseh sort...
> >
> > Je problem. Ker je šola faktografska. Učenec/študent ni prepričan v prejeto znanje, ker ni bilo v času študija dovolj nazorno in znanstveno (eksperimentalno) prikazano.
>
> Ti pravim , da je posredi religiozni efekt. Ko gledaš formule, dokaze, poizkuse ipd. lahko zgleda vse logično na papirju. Takrat ko pa začutiš šumenje v glavi, ko greš mimo Wifi ruterja, takrat pa padejo v vodo vsi izračuni. Podobno kot zgodba z razvojnim naukom, če si vernik, namreč lahko veš da deluje, pa vendarle verjameš tudi, da v svoji osnovi ne drži, oziroma da so robni pogoji njegove veljave drugačni od tega, kar uči znanost.

Tu se strinjam z alekom. Religiozni efekt nastopi, ko necesa ne razumes. Meni se ke to zgodilo pri eni drugi stvari. Nisem verjela dermatologom, sem pa verjela populistom. Zakaj? Ker dermatologi so stvari podajali faktofrafsko, brez kakrsnekoli razlage, populisti in marketingasi bseh sort pa so ponujali (natancno) razlago. Resda je bila ta razlaga nalagana in zavajajoca, vendar JE BILA razlaga. In to LOGICNA razlaga. In sem jim verjela. Samo rezultata ni bilo. Potem pa se je pojavila dermatologinja, americanka kakopak, ki ke cel kup stvari znanstveno razlozila, na nacin, da jo razume se tak bebo. Od takrat so mi stvari jasne, preizkusene v praksi, preverjeno delujejo. Tako da, ne nimas prav. Danes, v dobi interneta, ljudje iscemo razlage online. In ce so edine razlage one zavajajoce, potem pac verjames tem razlagam. Ker oni drugi (znanstveniki) se nic ne potrudijo, da bi stvar razlozili. Oni samo recejo “to je tako in tako, zato ker sem jaz tako rekel”. Isto je z dohtarji, zato pa je toliko ljudi prepricanih, da zdravila skodijo ( me nekoc included). Ker se pac alternativci toliko bolj trudijo s svojimi zavajajocimi razlagami.
Kaj hočeš povedat, da znanost in religija ne moreta obstajat druga ob drugi ?
Imaš cel kup ljudi, ki so šolani in verujoči hkrati. To lahko dobro koeksistira, seveda pa predvsem na področjih, ki znanstveno niso dobro raziskana. Učinki EM valovanja na človeški organizem so en lep tak primer. Doslej še nobena znanstvena raziskava sicer (še) ni dokazala škodljivih učinkov EM sevanja, in ravno zato je to področje odprto za vse mogoče šarlatanske teorije. Zato, ker če ne česa ni možno dokazati da obstaja, potem pač še ni rečeno, da ne obstaja. In tukaj pa s pridom vstopi verski moment.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(