Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Vzporedne volitve: SDS zmagala, drugi Šarec
[#2716203] 04.06.18 11:59 · odgovor na: (#2716176)
Odgovori   +    7
[Petunija1]
Čuj, a te jaz sedaj prav razumem, da napovedujše puč v stranki SAB in vstop v desno vlado? Pa še podvprašanje: A Alenka ni več dovolj seksi, da bi lahko 5 dedcev držala na špagi?
1. Nič takega nisem napovedal.

2. Edino opozoril sem, da je po mojem pojmovanju Alenčici špaga padla iz rok, njene amazonke pa so nasedle na čereh feminizma, ki se je medtem ukvarjal z raztegovanjem birokratskega leporečenja po volji cenjene gospe profesorice doktorice senatorke et cohortes.

Za dodatek bi opozoril (za moškega-prasec-šovinistista) zelo duhovito pikro pripombo, ki jo je zapisal Abohte,
forum.finance.si/?m=...006&single
in dodal, da je politično najbolj korektna, spolno uravnotežena, nadvse pravična in progresivna stranka Levica, prav tista, ki je imela težave zaradi preveč žensk na listi kandidatk/ov, zdaj dobila 9 sedežev, na katerih bo sedelo 7 moških in 2 ženski!

Ta problematični fenomen sem poskusil osvetliti z lingvistično-diskriminacijsko analizo (ženski spol) in morda prišel do srčike in rešitve. Volitve so ženskega spola (množinski samostalnik), lista (kandidatk/ov), glasovnica, volilna skrinja/škatla so ženskega spola, volišče je srednjega spola, naše je v šoli (ž.s.), volili smo v nedeljo (ž.s.)... Ampak ključno dejanje smo izvršili s kulijem/kemičnim svinčnikom/flomastrom, ki so vsi moškega spola. Še pisalo je srednjega spola. Kje je ženski???

Prava rešitev je, da za naslednje volitve zakonsko predpišemo izpolnjevanje glasovnic s kuliko/svinčnico/flomastro. V Moji Deželi imamo firmo z menda žensko direktorico in solastnico, ki bo to idejo gotovo znala realizirati in bo postala vodilna v proizvodnji progresivnih egalitarističnih spolno nevtralnih pisal. Vivapen, hočem delež od nagrade za najpodjetniško idejo leta! :-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen