Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

macon sporočil: 12.861
[leoncc]
Pred volitvami nisem bil najboljše volje, ker sem pričakoval SDS (Stranka ne zna prat denarja) 25 NSi (cuckservatives) 8 (33), Šarec Palec 15, Stranka moderne birokracije 10. S 33 poslanci, ki sem jih pričakoval, je nemogoče sestaviti desno vlado, ki si jo želim, ker nočem višjih davkov, birokratskih ovir in podpiram normirance.

Moja napoved NSi+SDS se je uresničila a je vseeno bolje, kot sem pričakoval. V parlament je prišel Jelinčič, Šarec je dobil samo 13 in v parlamentu je rekordno število strank. Tudi če dobimo levo vlado ne bo zdržala do konca mandata, še Cerarjeva z levo ustavno večino in več glasovi kot jih je kadarkoli imela LDS ni zdržala. Obstaja celo minimalna možnost desne vlade, ponovnih volitev (kjer se boosta verjetno levica in center bolj konsolidirala) ali šibke leve koalicije šestih strank, ki bo zdržala največ dve leti.

Po moje je x generacija na levi nehala poslušati strice. Prvič, ker je Jelinčič prišel v parlament (menim, da so mu 2011 resno namignili, naj nima volilne kampanje, ker so že brez njega imeli težave z izvolitvijo Zokija). Zdaj ni nihče rekel naj ne kandidira or else. Drugič, ker ni bilo medijskega fokusa okrog Šarca, kot je bil prej okrog Cerarja (drugi Drnovšek, etika, morala, pravo), Zokija (najboljši meneđer), Pahorja. Tako so leve stranke sicer dobile 50% ampak ker ni bilo fokusa, nimajo močnega mandatarja.

Sicer imamo dve Sloveniji, kot Severna in Južna Koreja, le da nista ločeni teritorialno. Približno 30-35% ljudi vedno voli desnico, morda zdaj nekoliko manj, ker ni več ljudi, ki so doživeli drugo svetovno vojno, približno 45% vedno voli levico in 10-15 ljudi prehaja med poloma. Volitve so notranje volitve v blokih. Tako na desni menijo da je Janša najboljši oziroma na desni nima boljše alternative (morda zaradi izkušenj s Podobnikom in Virantom), medtem ko ima levica nerealna pričakovanja in vedno voli nov obraz™, ki bo zdaj res boljši od starega, ki je bil isti, kot nov obraz pred njim.

Ne razumem folka, ki je volil Šarca, ker pričakuje da bo drugačen kot Cerar. Ne bo, ker folk, ki že več kot 20 let fura cashflow na ministrstvih ostaja isti in jim nobena leva vlada nič ne more.
Dobra analiza, hvala.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen