Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Kot ves je meni zal, da Slovenija kot drzava sploh obstaja in menim da bi za mir in blaginjo prebivalstva bilo bolje, ce sploh nikoli ne bi nastala, se dandanes pa bi bilo bolje, ce nas takoj aneksirajo avstrijci. Za italijane tezko recem, ker ga fejst biksajo :-) Toliko o mojih narodnih custvih.

Mah res bi bilo najbolje, če Avstroogrska (AO) nikoli ne bi bila razpadla. Narodna čustva bi pa mirno lahko furali tako kot danes, verjetno pa še bolj. Da ne govorim o tem, da meja s Hrvati ne bi bila na Dragonji, tudi ne na Mirni, v bistvu nekako pri Reki (pa še to bolj administrativna-nevidna, ne bi rabil stati eno uro pri Sečovljah, če hočeš svoje slovensko telesce ohladiti v morju okoli Poreča :)

Ker AO, če bi preživela, bi bila neka variacija tega kar imamo danes (EU), le da z bolj regonalno k.u.k. aromo...
Pol tvoje ideje je zelo za pohvalit, za tisto antihrvatenje pa pejd cisto malo v kot klecat... AO bi seveda zajemala tudi hrvaske pokrajine, in tudi njim bi prinesla podobne benefite kot Slovencem. Niso nic slabsi.

Ce bi AO prezivela bi bilo neprekosljivo predvsem to, da bi za vse tegobe lahko krivili Dunaj, ki ga nismo mi izvolili, ne pa nekih "stricev", ki se sprosceno setajo po lj trznici medtem ko se jim raja pohlevno dobrika.

Da ne omenim da bi slovenska (in hrvaska) pamet lahko dobila spodoben izziv in spodobno izobrazbo in ji ne bi bilo treba zapuscati svoje drzave za dostojno kariero - tako kot redki skoti, valizani in liverpoolcani itd. z mozgani in delovnimi navadami lahko grejo brusit komolce v London in ne rabijo gniti v severnih mocvirjih, bi tudi slovenci lahko sli na Dunaj zganjat resno kariero, ne pa da se kot kokerspanjeli slinijo okoli zemljaricevih in zokijevih monopolov nad uvazanjem zdravstvenega materiala in spreminjanjem namembnosti zemljisc - in podobno grotesknimi kupcijami brez druzbene dodane vrednosti.

God save the queen :-p

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen