Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
Zadnja sprememba: mimoidoci 23.05.2018 14:16
[publicpost2000]
Preden se zgražaš preberi obvestila BS. O 100 letnem trendu govori v opozorilu Banka SLovenije. Jaz sem samo ponovil.... Pejd pa se na njih buni kar pa ne zmanjša odgovornosti banke, da bi to trditev prenesla kreditojemalcu, ker je ključna za odločitev.. no vsaj toliko kot trditev "..varen kredit, ki zagotavlja, da se obrok ne bo spreminjal...."

Se vsaj tu strinjamo?

Je kje pisalo "varen kredit, ki zagotavlja, da se obrok ne bo spreminjal"?

Za mnenja o prihodnosti že stoletja obstajajo izvedeni (terminski) finančni instrumenti, ki ponavadi kažejo, da sta verjetnost rasti in padca česarkoli finančnega izenačeni - gledano od tega trenutka (z vsemi razpoložljivimi informacijami opremljenega) dalje. Že naslednji trenutek pa je lahko vse drugače. S temi instrumenti se tudi na veliko trguje in pri gibanju CHF nikoli niso kazali kakšne posebne asimetrije tipa "vedelo se je".

Te mehanizme bi moral poznati vsak ekonomist, da ne rečem finančnik, da ne rečem zaposleni v BS, da ne rečem zaposleni v komercialni banki... Vem, da ni tako, zato se tudi ne zgražam in ne bunim, kvečjemu opažam, da argumentacija (na vseh straneh) konvergira proti neracionalnemu in se bo dejansko težko zmenit. Stavki tipa "vedelo se je" so najhujše vrste argumenti. Povej mi za en znan tečaj v prihodnosti in naredim te za milijonarja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen