Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2710299] 05.05.18 00:19 · odgovor na: (#2710249)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Kar se tiče demantiranja Cohena in vpliva testosterona je zadeve odlično argumentirala Cordelia Fine
Ja nanjo sem bil pozoren, ko sem preverjal na Wikipediji navedene Cohenove kritike. Zares pa bomo zmagali šele, ko se bo na "njeno/pravo" stran postavilo še nekaj moških znanstvenikov.

Zdaj se bom pa res nehal zapletati v to neskončno prerekanje s tabo. V bistvu sem te hotel opozoriti na dve novici s spolno nadlegovalnega področja, ki se mi zdita pomembni.

Najprej to, da ženska, ki je zavrnila pohotno Weinsteina in zato menda ostala brez vloge, zdaj tega javno prepoznanega packa toži za oškodovanje v poklicenm delu. Ker gre v teh primerih za zlorabo moči (seks je samo pojavna oblika), se mi zdi prav, da se te zadeve zagrabi na pravem koncu. Brez možnosti zlorabe moči oziroma ob večji verjetnosti odkritja in kaznovanja bodo tudi bingeljni bolj krotki.
www.bbc.com/news/wor...a-43958199

Druga je pa cerkevena zadeva, ki ima sicer lahko kakšno kalno ozadje, saj je vpletenosti v zlorabe vpleten avstralski kardinal, ki naj bi spravil v red avgijev hlev v vatikanskih financah. Kakorkoli že, kardinal Pell se te dni na avstralskem sodišču zagovarja za več domnevnih (starih) grehov po zemeljskih zakonih.
www.theguardian.com/...accused-of

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(