Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 01.05.2018 12:38
[sajmonelavesela]
> [najobj]
> > [sajmonelavesela]
> > > [najobj]
> > > > [sajmonelavesela]
> > > > > ... čuj, malo si sfalil poanto, ker sem jaz tebe vprašal, zakaj navadna raja ne bi smela kupiti stanovanja, v katerih je živela in ki jih je v socializmu zgradila s svojim denarjem ...
> > > > Zakaj pa bi sploh morali še enkrat kupiti, magari za petino cene, kar si že enkrat zgradil s svojim denarjem? Razen totalne nemoči ali kriminalne prisile je še možen kakšen drugi razlog?
> > > >
> > > > Ti osebno bi še enkrat kupil, kar si že enkrat plačal?
> > > ... eh, seveda bi rade volje doplačal, ker še nisem plačal vsega ... khmm, sploh ker je bila edina alternativa, in sicer da bi vsa v socializmu zgrajena stanovanja enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne najprej poceni pokupili razni bavčarjem in kordežom podobni šroti od ljudi, potem pa jih enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne prodali tujcem, ki bi za vsa v socializmu zgrajena stanovanja od vse raje zdaj kasirali mastne najemnine, vsa raja pa ne bi imela nič za razliko od zdaj, ko ima v svojih v socializmu zgrajenih stanovanjih za sebe, svoje otroke in vnuke vsaj streho nad glavo ...
> > Sigurno bi lahko bilo še slabše za tiste, ki so že enkrat vse to plačali, ampak to še ne pomeni, da je prav še enkrat kupiti, kar je že tvoje.
> ... OK, rad bi videl tistega, ki je s plačevanjem prispevka v stanovanjski sklad plačal celo stanovanje, v katerem je živel ...

Prej ali slej bi ga. Prispevek je bil 6% na bruto plačo - za vse aktivne državljane. Pa bi še vedno ne imeli stanovanja v lasti.

> P.S.: moja poanta je v alternativi ...
Ki pa nima prav nobenega vpliva na prvotno stanje.

Bom pretiraval malo, ker ne gre za enakovredno zadevo, a le da ti pokažem mojo poanto. Seveda je lahko bolje za ažensko trem moškim pustiti posilstvo brez upiranja, kot pa še batine fasati ob upiranju. Alternativa je seveda slabša, a posilstvo še vedno ni OK, OK?
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je današnje obvezno plačevanje zdravstvenega in penzijskega prispevka za tebe posilstvo ... eh, jebiga ...

P.S.: po tvoje posiljena intenzivna gradnja stanovanj v socializmu je bila po moje dobra in edina dobra stvar slovenske tranzicije v kapitalizem je bil Jazbinškov zakon, čeprav bi država od nosilcev tudi danes zelo dobro varovane stanovanjske pravice mogoče lahko izpulila kakšno marko ali šiling več ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(