Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701669] 11.03.18 14:27 · odgovor na: hostamox (#2701659)
Odgovori   +    5
[hostamox]
> [NemirniTujec]
lahko ima slovenec o razporeditvi prostorov in opremljenosti, tega svet ni videl.
>
> V Angliji so vse bajte v pricipu iste (lahko jih opredelimo v treh razlicicah - enoetazni bungalov, dvoetazna vrstna hiska/polovicka in velike vile), raste pa velikost sob in kopalnic in kuhinj in njih stevilo.
>
> Do dneva danasnjega sem prepotoval poslovno cel otok juzno od Yorka, letno prezivim 100 dni v hotelih, in v celi Angliji nisem videl toliko razlicnih velikosti oken in toliko razlicnih barv fasad, in toliko razlicnih ureditev ohisja, kot denimo na dveh kilometrih glavne ulice ki gre od domzal proti kamniku. Tudi nisem v sirnem svetu videl toliko razlicno zamisljenih tlorisov, kot bi jih najbrz videl, ako bi v katero od teh estetskih posasti vstopil. Tudi ce zraven dodam potepanje po ZDA, kota Domzale-Kamnik se vedno ponuja vec barv in oblik.
>

Mogoče zato, ker so tipski načrti nekje v rangu cenejšega načrta po meri/želji.
Zakaj tako- ne vem.
Če greš gledat stare bajte v SLO pred 1950 so grajene po istem načrtu.

p.s Bi rekel, da te daje domotožje.
Hm... a v mojem slikovitem opisu pestrosti samogradnje na domzalsko - kamniski relaciji si uspel najti domotozje? :-) Objavljen tekst res zivi svoje zivljenje...

Iz slovenije, ali bolje - Evrope, pogresam samo dve stvari:

1. Kulturo kofetarstva, kjer se usedez za mizo na soncnem trgu in prelestna studentka ali sarkasticno umazani kelner pride vprasat kaj bi, in se cez nekaj casa primaje z zelo dobro kavo, cas pa tece zelo pocasi. Za pravi dozivljaj tega mi je najcenejsa pot trajekt iz Portsmoutha v francoski Caen, in tam promenadica na pomolu z jadrnicami. Ampak cena kave je lahko tudi trikrat visja kot pri Ljubljanici

2. Public right of way. Tukaj se lahko sprehajas samo v designated parku ali rezervatu, ali pa moras poznat lokalno okolje in obstojece "public pathways". Gozd ali pasnik s privat lastnikom ni prosto dostopen.

Zdaj po 3 letih je ze tako, da ko sem na celini pogresam veliko vec stvari z otoka, in komaj cakam vrnitve. Prijaznost restavracij. Prijaznost hotelov. Profesionalnost storitev. Kulturo na cesti. Tukaj nihce ne ve kdo ma prednost - vsi se ustavimo, si malo pomahamo, in pol gremo. Kakovost ponudbe piva in zganih pijac (sem alkoholik in v sloveniji je to zelo nerazvita dejavnost. Ljudje si uspejo unicit jetra s cvickom in laskim, bogjihnimarad). Moznost ureditve stvari preko telefona in online - trajalo je kako leto dni, da sem ponotranjil, da neznani osebi prek telefona narekujes svojo stevilko kartice in se une tri stevilke na zadnji strani. Folk ne krade. Netflix. Amazon. Six nations Rugby. Premier League. BBC. Prime minister questions (to je tako kot Tarca sam fuuul bolj zabavno). Ladjice v kanalih. Dostop s psom kamorkoli - na vlak, v lokal, v hotel, na avtobus itd. Ce na parkingu nimas drobiza, ti prvi clovek ki pride mimo, podari dva funta v kovancih. Barber shops. Charity shops (posebej staro pohistvo). Ponudba in dostopnost stvari v najem. Lahko si denimo sposodim mali vrtni bager za en dan - in to v kraju kot lasko ali logatec :-). Ponudba rabljenih avtov... za prste obliznit. Ponudba rentacarjev, cena in enostavnost tega pocetja. Ponudba globalne kulinarike v navadnem mercatorju v Angleskem dupleku. Belgijake gosje pastetke, prsut iz vsake od juznoevropskih drzav, vino iz celega sveta, pujsek kravica in ovcka od domace do avstralske na tisoc in en nacin... redim se ze ko to pisem na forum :-)

Resnicno na kurac pa mi na otoku gre guzva vozil in ljudi (Ljubljana x 3). Ampak tukaj gor v Yorku je prekmurje, ni guzve.

Jaz sem povsod Tujec, se najbolj v kraju kjer sem odrascal... pr enih stvareh mi ni pomoci.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen