Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701272] 08.03.18 19:33 · odgovor na: bc123a (#2701269)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> > "property with planning permission for a 12,303 square foot new build mansion on the beautiful Calthorpe Estate in Edgbaston"
> >
> > "Located in the highly desirable suburb of Birmingham City Centre, the site has planning permission to build an executive mansion spanning 12,303 square foot of internal space, over four floors and with a south east facing garden."
> >
> > skratka, ce debatiramo o lepoti/grdoti, se lastniki te bajte pravijo da je za zrusit :)
> >
> > ja, cena za parcelo pa je rahlo abnormalna, ampak ce pogledas ima odzadaj zelo velik vrt, pa se naprej ga je nekaj.
>
> Case in point. Zemja je tukaj brutalno draga - in komot so nanjo pripeti prostorsku nacrti, da NE SMES zgradit ne stolpnice, ne mase vrstnih hisk z 2m2 "low mai tenance" backyard (hehehe) ampak mora bit bajta v takem ali ovakem slogu.

Aha, torej je velik del te bizarne cene za tale klosaraj zgoraj dejansko gradbeno dovoljenje za high end vila blok, ki ga sicer sploh ne mores graditi... nekaj pa za parcelo.
V bistvu ne mormo vedet, ker taki oglasi vse prenesejo... ampak naceloma ja - cena je pac cena gradbene parcele v zazeljenem delu mesta za baje 12.000 kvadratnih cevljev (1100 kvadratnih metrov) notranjih povrsin. In ce uspes to kasnej prodat za 3000 po m2, imas 3.3 mio ... vprasanje ce si na break even. Mors prodat za 4000 ali vec po m2... tak da najbrz bo morala parcela it ceneje...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(