Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jeanmark sporočil: 2.903
Vse te trditve so si skupne v tezi, da nismo bili (le) tik pred tem, da bomo povabili trojko, temveč pred tem, da bo ta pač kar prišla.
Sem pregledal, nisem našel izjave "da bi trojka prišla brez vabila".
Velik del članka navaja in daje linke na številke, ki kažejo, da nam trgi dostopa nikoli niso tako zelo zaprli, da se ne bi mogli zadolžiti; tista zadolžitev maja je bila trikratno oversubscribana! Tako da ne razumem, kaj želiš povedati ...
Akterji takrtatnega časa pravijo, da je bil evropski trg za nas praktično zaprt, zato je JŠ šel čez lužo. Trg zaprt ni bil, obresti so bile visoke. Je pa stvar ocene, predvsem politične, kako visoke obresti pomenijo "zaprt trg". Pravijo da nekako 7%. Ti lahko mejo postaviš na 9%. Na kolk jo postavljaš?


A ni to zelo jasno zapisano točno to, kar mi očitaš, da sem namenoma spregledal? Si sploh prebral kolumno?
Sorry, sem vmes pozabil, zakaj sem tisto napisal. Morda se spomnim. Do takrat pa se opravičujem.
Ne razumem ne tvoje napadalnosti ne poante. Seveda je že pet let (no, štiri in dva meseca) jasno, da smo izvedli sanacijo. Ampak ves ta čas nekateri trdijo tudi, da nam je trojka vseeno trkala na vrata - beri zgoraj.
Saj nam je. Lej, poznam primer, ko je nekomu smrt trkala na vrata. Tako hudo, da je šel v Hospic. In po dvomesečnu trkanju tam, je odšel domov. Živ.

Mislim, fuck off. JŠ se je zadolžil po zelo visoki obrestni meri. AB tudi. Zakaj? Ker je bilo denarja kolikor si hotel, po poljubno nizki obrestni meri.

Ker v tem članku analiziram tezo, ali je bil prihod trojke v Slovenijo jeseni 2013 realna in preteča nevarnost, ne vidim, kako bi si s to analizo lahko pridobil kakšno osebno korist.
General po bitki.
Osebno korist iščeš v prikazovanju nepotrebnosti takšne bančne sanaciji, ki je zahtevala izbris podrejencev.
Nasprotno pa je tvoj neposredni interes kot takratnega ne le poslanca, ampak tudi pisca bloga v hvalospev takratnim ravnanjem "domače trojke" zelo jasen, pa si pod ta svoj napad ad hominem pozabil pripisati karkoli tako o svoji takratni funkciji kot o tem, kaj želiš ti doseči konkretno s tem napadom ad hominem ...
Razlagam zakaj sem takrat, ko sem, glasoval tako kot sem. ok?

Pri čemer ne izključujem, da se je ob sanaciji in še kje, dejansko zgodila kakšna pizdarija. Da je kdo kaj namerno ocenil drugače. Da se ni želel zadolžiti ceneje ampak raje dražje, zaradi kakšne provizije. Da je bil pri prenosu na DUTB cherry picking. Itd.... ne vem. Če se je to dogajalo, mene ni bilo zraven. Dokler pa ne bo na sodišču, pa tudi kaj prida ne bom verjel.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(