Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: V Nemčiji se poigravajo z zamislijo o brezplačnem javnem prometu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[rename]
Mislim, da nisi razumel moje pripombe, greva se enkrat.

Torej: drzava za svoje delovanje potrebuje 100. Z davkcnim sistemom, kot ga imamo, zberejo 100.
Ce bi bili vsi espeji, potem bi drzava zbrala ...recimo samo 70, kar pomeni, da bi morala dvigniti davcne stopnje.

Zdaj ti odgovoris - potem pa se naj drzava racionalizira, da bo zadoscalo 70.
Ja, vidis - to pa je gre, saj hoce drzava v bistvu 110....ali drugace: ze sedaj bi se lahko racionalizirali in zmanjsali porabo (in s tem tudi davke), ampak na to ne pristajajo.
Zakaj ne?
Zato, ker lahko ;-P

In se nekaj - ne moremo vsi imeti espejev. Ves, ce delas za tuje firme, pregledujejo bilance...in brez zaposlenih, si jaz ne predstavljam, da bi dobil ali obdrzal posle. Ne le v tujini, tudi v Sloveniji, je vedno vec podjetij, ki se gredo upravljanje s tveganji....in odvisnost od epeja ima pac doloceno negativno konotacijo, oz.vrednotenje.
Nisem o tem govoril. Ti si cist avtonomno zajadral v vode stabilnih javnih financ, ki se nekje morajo napojiti - tam sva odlaufala ze dovolj krogov in ti je moje mnenje znano.

Gre za polemiko ZASEBNE ODLOCITVE, kjer jezdec 666 tilenrexiju pove, da mu pac ni vseeno, ali bo neto na racun dobil jurja (s pogodbo za dva jurja bruto), ali pa jurja in pol (minimalec z neobdavcenimi dodatki). Nakar mu tilenrexi odgovarja, da ce bi bil car bi imel dva jurja in pol, ce pa ni car pa naj se pac sprijazni s tem :-)

In zgolj zato sem se oglasil, ker se mi to zdi nekoliko oholo in nespostljivo, ker vsak clovek, tudi nas jezec666, zivi v svojem zivljenju s svojimi odlocitvami, in on ze ve, zakaj je vzel minimalca z dodatki in ne jurja na pogodbo.

Vsem ki se jim to ne zdi "prav" posiljam en srckan virtualni sredinec, medtem ko se naprej optimiziram svoje davke :-) Ce je "nekje treba vzeti", naj odpeljejo renamov traktor, ali pa naj tilenrexiju obracunajo prispevek 3000 eur na leto za trgovanje na LJSE. Ce se vama to "ne zdi prav" - vajin problem, "nekje je treba vzeti". Glavno da se mi vsi pocutimo varno.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen