Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.358
[Glavni forum] Tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?
[#2693459] 18.01.18 09:59 · odgovor na: anon-334127 (#2693324)
Odgovori   +    7
Tezava vas kreditojemalcev v CHF je da ste prisli leporecit sem n ta forum. Na drugu strani pa s(m)o se nekateri pripravljeni pogovarjat le o dejstvih.

In imate obenem se toliko "jajc" da zmerjate folk katerega podporo v bistvu rabite?

Malce visje sem s preprostim izracunom pokazal za koliko je lahko bil CHF kreditojemalec v momentu podpisa pogodbe na boljsem.

Do zdaj ga nihce od vas se ni usporaval. Najverjetneje zato ker cetudi morda ni v nulo tocen, lepo prikaze vase benefite.

Zdaj pa k zakonu. Zakone drzava sprejema zato da postavi neka obca pravila. In popravlja neke obce krivice, v kolikor smatra da so se zgodile. V mislih nima, in ne sme imeti Katarin, Robertov, etc... Ampak prebivalce!

Zakon lahko nekomu nekaj da a ekvivalentno ne sme nikomur nic zato vzeti. Vas predlog ni taksen. Ker so kreditojemalci ki so kredit vzeli leta 2002 in ga odplacali v 2008 in bili zaradi gibanj tecaja CHF toliko v plusu da bi zdaj grdo doplacevali.

Vsak wrongdoing ima neke zastaralne roke. Mislim da je absolutni 10 let. S tozbami debelo zamujate.

S strani Zdruzenja Frank mi do danes nihce ni pojasnil na kak nacin bi bila banka morala pojasnit tveganje spremembe tecaja, ali je tocno tak način bil zapovedan s strani regulatorja, in v koliko primerih ni bil udejanjen.

S strani Zdruzenja Frank mi do danes ni nihce predocil velikosti tezave. Se pravi koliko teh kreditov je NPL, in se ne odplacujejo. Kje so razlogi za to, in koliko ljudi je pristalo n cesti ali pa so zaradi tega kredita socialni problem. Ni zadosti da recete da problem je. Povedat morate kako velik problem resujemo z zakonom.

Einstein je nekoc izjavil:
"Niti 1000 poizkusov morda ne more dokazati da je kakšna moja teorija točna. Le eden pa je zadosti da dokaže da je napacna." Velja tudi za vas. Ce so banke v samo enem primeru od 15.000 naredile tocno tako kot vi zelite da bi pa bojda niso, v smislu pojasnjevanja tveganja spremembe tecaja CHF, imate zajeban problem, ker v vas claim vnese dvom. Da lazete.

Ker so banke podelile solidno stevilo teh kreditov SVOJIM zaposlenim, bi s takim zakonom resevali problem tistim ki so bojda VEDELI kam bo CHF sel? Se huje. Bancniki ki so najemali take kredite, so po vaših navedbah najemali kredite VEDOČ da bo sla anuiteta pod plafon????

Zakon zelite ker menite da ste bili oskodovani. A so kje kke številke ki bi pokazale in kvantificirale to oskodovanje. Se huje. Ce zelite imeti moralno pokritje za predlog zakona, morate dokazati da so banke namerno oskodovale vas, in tudi da so vedele za koliko vas scat peljejo.

Veliko vprasanj imamo tudi drugi. In na njih ni odgovorov.

Je le vase kricanje ki se slisi tako:

Tozim proizvajalca avtomobila zaradi prometne nezgode, kjer mi je pocila guma, proizvajalec pa mi ni pojasnil da obstaja tveganje da bo nekdo tretji fuknil zeblje na cestisce.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen