Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V ZDA revščina kot v podsaharski Afriki

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: V ZDA revščina kot v podsaharski Afriki
[#2692511] 12.01.18 15:35 · odgovor na: anon-186196 (#2692502)
Odgovori   +    11
[mrkolice]
ok, ma zakaj bi clovek hodil iz evrope v zda? to mi nikakor jasno. zakaj bi sel nek x norvezan v zda? tam je perspektiva na neko za evropske standarde "normalno" starost brez nenehnih samomorilskih misli zaradi zdravstvenih in financnih tegob glih kot v keniji ali juzni afriki. cemu?
Najprej prirocni kenija in jar... to sta seveda kalifornija in francija podsaharske afrike.

Lej, zakaj bi clovek hodil iz eu v zda, ni debata. Debata je, da neki delov opran mozgan tukaj razlaga, da je v "ZDA revscina kot v podsaharski afriki", in po tem trobezlja o profesorju, ki je na terenu videl bajte brez kanalizacije.

O tem je debata. Da tako gospod dopisnik kot gospod profesor govorita iz svojih polnih riti, Pedro Opeka pa se vedno zbira prispevke za Madagaskarske bolnice in sole.

----

Povsem locena debata, zakaj bi nekdo sel v ZDA iz Evrope, pa je vprasanje za vsakega posameznika.

Jaz bi sel zaradi velikosti, narave, neomejenih bivanjskih moznosti v razlicnih druzbah znotraj iste drzave. To so moji osebni razlogi. Ko z rentanim pickupom in bencinom za 60 centov na litrr izgubis vso civilizacijo nekje v mainu ali montani, in se pac odlocis da bos vozil proti jugu dokler ne bo spet telefonski signal... in to traja nekaj ur... tega v evropi ni.

Nekdo bi sel zato, ker lahko zivis v multikulti naftarskem houstonu, pederskem new age sanfranciscu, kariernem new yorku, filmskem las vegasu, ali pa kakem pozabljenem zaspanem Portland, Oregon.

Kjerkoli hoces biti, samo hop na letalo in si tam, davki na tvoje delo so nizki, sales tax nizek, gorivo poceni.

Nihce te ne sili, da si "proud Detroit steelworker".

No, nekdo pa pac ne bi sel. Nobenga se ne sili, zadnje cajte se niti vabi vec ne. Saj z evropo ni nic narobe - evropa je raj na zemlji. Razen ko se ji naenkrat odfuka, pol pa ni vec.
m.youtube.com/watch?...WL89f8F-m0

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen