Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Japonska družba bo del plače izplačevala v bitcoinih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[crt]
> [NemirniTujec]
> Kaj so to "transportne izgube" in kaj so "problemi na strani odlivov"?

transportne izgube so v splosnem pojav, ko nekaj tece od tocke x do y in na y prispe manj, kot pa je zapustilo v x.

> A apet govorimo o pokradenih miljardah ki so sle v luksemburg?

jaz ne, ker ne vem, kolko je tega s stevilko in ker ne vem, v kaj vse je slo.

> Ce se kombinaciji delodajalec + student pobere vec, bo za porabnika proracuna vec na voljo.
> In tako kot ima placnik (denimo ti kot delodajalec in jemalec) interes manj dati, ima tudi prejemnik interes vec dobiti. Nobenih "problemov" in "izgub" ni.
> Zdaj mi je boj jasno zakaj ti jamram tukaj - za porabnike uporabljas nekoliko negativne oznacbe, za placnike pa eno samo socutje, ala gojitelji kra ic, ki jih "drzava pobije in mleko stran fukne" come on :-)

seveda, to je cisto stvar perspektive, kje si oziroma kje si bolj v tem teatru.

za posrednika pri igri prelivanja denarja oziroma prejemnika transportnih izgub je vse v celoti ok.

za preteznega uporabnika javnih ugodnosti je naceloma tudi ok, sicer malo pojamra, ampak zraven rece hej, naj se pa posiljatelji bolj potrudijo.

za preteznega placnika je bolj tko.

ampak jaz sem vse troje - prejemnik place, izplacevalec place in uporabnik javnih storitev. noben od vaju nima vseh treh vlog, vsaj ne v sloveniji. zato moram itak v praksi imeti svojo racunico, kje najti ravnotezje med njimi. tako da kar o tem napisem, je ze izraz tega (nadgradnja kot odsev materialne baze etc).

a to pomeni, da ko bom v penziji, bom pa navijal samo za uboge prejemnike, bova videla takrat :)

aja, cak, pa kje so te "nekolko negativne oznacbe" za prejemnike?
Na kratko: bullshit jobs so sprejemljiva resitev trenutnega zastoja kapitalizma, pa morda tudi dolgorocno ob prevzemanju vseh opravil s strani tehnike in softwarea, samo piiiiizda ko bi nekomu drugemu navili davke za to resitev :-)

Ej da nisi tut ti en majcken bralec in forumas? (Zdaj pricakujem nazaj "mama ti je bralec itd - na kar je odgovor da je res tako :-))))

Jaz povsem razumem da optimiras zase maximalno, in tam steje kje si v tej cobodri. Ampak ne mors pa hkrati zagovarjat bulshit jobs in zeleti manj "izgub" in "problemov" na strani odhodkov.

Bc123a vsaj "jasno med vrsticami
" pove: nesposobni slovenci bi morali meni prati cunje in pomivati posodo za 2 eur na uro, ne pa da se jih futra na racun produktivnosti drugih ljudi - to je sistem (ne bomo ga imenoali, ampak zacne se na f, konca pa na evdalizem) ki lahko spila, sam pac ne v demokraciji :-)

Ti bi pa iskal socializem in polivanje jezne mase z denarjem sam da bo mir... ampak ne s tvojim. Kar je clovesko in nimoznosamovsloveniji...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen