Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

lilyallen sporočil: 25
Plače katere pripisuješ slovenskim zdravanikom so plače, ki jih dobijo v avstriji, ter po tej logiki nevem zakaj bi blo slovenskim zdravnikom v interesu iskat službe zunaj države če majo plače avstriskih kolegov že doma.Men je hecna ta situacija z plačam, tipično slovensko k enmu ne prvoščmo več, posledično tut sami sebi dajamo kapico navzgor.

Situacija ko se gleda na zdravnike kot da so oni krivi za nastalo situacijo se mi zdi kot bi primerjal z naslednim primerom; če bi blo zdravstvo ena fabrka. V podjetju bi bilo zaposleno premalo inženerjev(zdravniki), ki bi uporabljali različne programe za tehnološko pripravo delovnih procesov, ter vsebovali cel kup pomanklivosti, ter prekrivanja dela na eni strani in zanemarjanja na drugi strani. S tem pride do težav na raznih točkah po fabrki, kjer bi dela zastajala, kvaliteta je slabša, več druge klase, več materiala se ponuca, delavci norijo nad nesposobnimi inženirji in s tem posledično kopičijo še večjo potrebo po trenutnem delu. Hkrati se jim nalaga še cel kup administartivnih del z strani vodstva, in pričakuje se da se bo delalo z še večjim tempom ter naduram. Zdj da me ne bodo z stolčka dol vrgl, al pa mi spremenl zakonodajo, bom dal mal kruha in iger folku, da se bo status quo ohranjal. Tako bomo predstavili glavnega krivca za nastalo situacijo v inženirji in bomo lepo rekl da majo pujsi po 1200€ plače pa še SPeje doma in lovljenje na čarovnice se lahko prične...
lp!

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(