Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 19.10.2017 09:31
[rename]
Fuzbal je bil precenjen tako v Yugi, kot je sedaj.
Toliko medalj, kot so jih dosegli kosarkasi, rokometasi in vaterpolisti, jih fuzbalerji niso in ne bodo nikoli.
Ne na reprezentancnem, se manj na klubskem nivoju.

Kaj so dosegli fuzbalerji: Crvena zvezda je bila evropski in svetovni prvak tik pred razpadom SFRJ, kaj vec se pa ne spomnim.
V kosarki smo imeli vecletne vladavine, Jugoplastika/POP84, Partizan, Cibona, Zvezda, Bosna, reprezentanca....olimpijski, evropski, svetovni prvaki....+ kaj so dosegli v drugih drzavnih in evropskih ligah (igralci in jugotrenerji) in reprezentancah + NBA.

Ja, vem -fuzbal je kralj sporta, kjer se vrti najvec denarja....ampak, jaz govorim o medaljah.
... eh, če govorimo o medaljah, je pravzaprav judo kralj športov v Sloveniji, ker se z judom v svetu ukvarja zanemarljivo malo ljudi in je temu primerna konkurenca ... no, ampak jaz ne govorim o medaljah, ampak govorim o neoliberalizmu (= denarju) v klubskem fuzbalu, ker je Liga prvakov klubsko tekmovanje ...

P.S.: zgoraj sem pisal o razpadu klubskega(!) fuzbala v siromašnih državah bivše Juge, ker vse boljše mlade igralce pokupijo bogati lastniki klubov na zahodu, ti pa si zdaj moje besede nehote potrdil, ko si pisal o razpadu še mnogo bolj uspešne klubske jugokošarke iz istega razloga ... evo, in ker imaš raje košarko, se je samo 10 let nazaj pri njegovih 22 letih Gorana Dragića še dalo gledat v klubskem tekmovanju Sloveniji, medtem ko je samo nekaj let kasneje Luka Dončić že pri svojih 13 (trinajstih) letih odšel v Real ... khmm, če zdaj razumeš, o čem govorim, ko v športu (= ne samo fuzbalu) govorim o neoliberalizmu, ki je z denarjem bistvo športa (= tekmovanje, ne biznis) itak že uničil ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(