Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2679216] 17.10.17 11:20 · odgovor na: pobalin (#2679112)
Odgovori   +    1
Pod tem vikendaškim branjem (med vikendi sta.si objavlja slabo prežvečeno staro slamo),
www.finance.si/88612...z-Prizrena
ki me ne mika toliko, da bi zanj porabil žeton (he, he, NemirniTujec, prav si imel!), se je razvila ognjevita debata. V tej debati je forumski kolega in moj pogosti sparring partner objavil neko natolcevanje, ki ga je popravil šele s precejšnjo zamudo. Gre za spačeno povzemanje požarniškega pisunstva, da je Marjan Šarec delil Hitlerjev Mein Kampf s posvetilom, no, da je to dokazano naredil najmanj enkrat.

Zadevo se da preverit brez požarniškega prispevka pri viru (faksimile knjige s posvetilom):
www.pozareport.si/im...301779.jpg
in pri obtoženemu (pojasnilo Šarca na svoji spletni strani):
www.sarec.si/dnevnik...do-volitev

Mnenje o Hitlerjevi biografiji in njenem avtorju Ianu Kershawu naj si vsak ustvari sam na podlagi relevantnih podatkov in ne provincialnega požarniškega natolcevanja. V devetdesetih izdana knjiga je pri nas izšla pred petimi leti in je bila kljub dotisku v istem letu očitno hitro razprodana, ker je po Cobissu v pripravi njena druga izdaja.

Ogromno število izvodov so pokupile javne knjižnice (samo MKL 46!), med njimi kar nekaj osnovno- in srednješolskih knjižnic. Pa zaradi tega ni bilo nobenega medijskega požara! Da so bili nakupi upravičeni, kaže nadpovprečno število izposoj (5940). Za primerjavo: razvpita knjiga Jožeta Pirjevca Tito in tovariši, ki je bila ob velikem pompu izdana leta 2011, to je leto pred Hitlerjem Iana Kershawa, in bila večkrat dotiskana itn. (MKL 56 izvodov), ima do zdaj po Cobissu 8819 izposoj!

Jaz še nisem prebral nobene od teh knjig, sem pa npr. prebral Speerove spomine, debelo biografijo Francisca Franca, Novi razred, Nomenklaturo in še kaj o podobno problematičnih temah in osebkih. Vse te knjige bi priporočil v branje in morda bi katero od njih komu podaril, če bi imel odobren poseben proračun za darila ipd. Najbrž pa ne bi naredil take napake, da bi "problematično" knjigo podaril zagovednežu, ki bi jo očitno samo shranil, da bi jo ob prvem oportunem momentu požarniško uporabil za spletkarjenje in diskreditacijo. Takemu ne bi dal pol dreka na šibici, ker niti tega ni vreden.

Rename pa naj po svojem trumpovanju za kazen prebere (menda zadnji) letnik Komunista, ki ga je urejal Bojan Požar, in še njegovo knjigo o Melaniji. :-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen