Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

podli2000 sporočil: 409
[kajulci]
> [rename]
> Ni tako enostavno.
> Primer A: Ena stara mama je vedno hranila denar doma. Na koncu zapustila 5 kil zlata. Računov ni imela.

Panti tut ne razumes. Saj stara mama ni preiskovanec. Preiskovanec si ti. In ti moras dokazat od kje ti 5 kil zlata, ki si jih podedoval. Kar je zatenizi pizi, a ne? Tezje bi bilo dokazat njej.

>
> Primer B: En majster za provizije je pretapljal keš v zlato. Ima 5 kil zlata. Računov seveda nima, skliceval se bo, da je to podedoval od svoje stare mame.

Ne more. Kaj je dedovanje je popolnoma jasno. Deduje se edino na en nacin, s sklepom o dedovanju. Ali z oporoko ali pa s sklepom sodisca. Ce si ti vedel za 5 kil zlata od stare mame, ga torej nisi podedoval, temvec si ga Ukradel ostalim dedicem. Torej je pravilno, da jih dobis po picki tako od drzave kot od ostalih pokradenih dedicev. Dedici namrec prijavljajo v dediscino tudi doma najdeno premozenje. Iz ocitnih razlogov. Zatonti meni verjemi, da oni, ki je najdel pet kil zlata od stare mame bo tiho ko rit in placal. Mnogo bolje to kod pa da uradno obelodani krajo, ki jo je zagresil.
>
> A in B pa sta se odločila zlato prodati in podariti vnuku,

> Kako boš to presojala?

Enostavno. Za A in B sem ti pisala zgoraj, vnuk pa ne bo imel problema, ker ker bosta A IN B pricala od kje njemu denar. Ker ce ne bosta pricala v vnukov prid, potem sta se vecja kriminalca, vnuk pa je kolateralna skoda. Ampak tudi to ni tragedija, ker v masprotnem primeru vnuk ne bi dobil nic, tako pa mi se vedno ostane 30% nakradenega denarja. Ce seveda zanemarimo dejstvo, da tisti, ki gre danes prodajat 5 kg zlata tega ne nardi v gozdu za kufer denarja pac pa ima neko potrdilo.




> Po principu "A: ja saj se ve, da je tvoja stara mama skoz kupovala zlato" in "B: saj se ve, da je prasc skoz pobiral provizije"?

1. Aha, torej potem ni panike, če nekdo umre, imajo njegovi dediči mir, ker imajo čist vir, čeprav je bila stara mama "gangter"?

2. Ni res, da se vselej deduje po sklepu o dedovanju, kajti zapuščinski postopek se ne izvede in sklep o dedovanju se ne izda, če gre le za premično premoženje (npr. zlato, gotovina). Pa tudi sicer, sodišče ne šteje denarja, ampak verjame na besedo, koliko ste ga podedovali v gotovini. Kaj pa če je dedič le eden, pa prvi dedni red? Nisi okrog prinesel niti države niti sodedičev?

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(