Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

podli2000 sporočil: 409
[kajulci]
> [podli2000]
> > [kajulci]
> > >Gre za Očitno retrokativen zakon.
> >
> > Ne gre. Kako pa imajo potem druge drzave to reseno? A pri njih pa nimajo ustave in prepoved retroaktivnosti zakonov?
> >
> > Retroaktivnost je, kadar z zakonom povzrocamo SPREMEMBE za nazaj. Retroaktivnost NI, kadar z danasnjim zakonom zahtevamo, da dokazes izvor SEDANJEGA premozenja. Morda bi bilo potrebno za mnenje vprasat matematike, ki so v logiki bolj doma kot mi druzboslovci.
>
>
>
> Po mojem vedenju imata podoben sistem samo Poljska in Makedonija. Sta to reprezentativni državi?

Glede na to da je tebe osebno ta zakon udaril po picki, pardon, po toslu, potem cisto verjamem da si sel studirat sisteme v drugih drzavah. Ampak to, davcna od tebe zahteva dokaz od kje tebi premozenje je pa obicajna zakonodaja v vseh drzavah. In tocen sistem kako ima kdo tu urejeno je bz. Gre pac samo zato, da bi utajevalci radi spizdili pred zakonom, kar, ponavljam, jaz stekam.

Ni treba biti žaljivi, če nimate boljših argumentov. Bi bilo fino, če ne bi pisali na pamet v smislu "to je občičajno", ampak navedli kakšen primer teh "običajnih" držav - ne na pamet, ampak zakon in člen, ker očitno ves čas pišete nekaj na pamet.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(