Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[rename]
Frizerke, natakarice, keramicarji, vodovodarji....to name just a few.
Od sodobnih poklicev pa: programerji, piloti, strojevodje.... dejansko po 60 letu lahko delajo samo tisti, ki prekladajo papirje, ostali pa so bolj ali manj vprasljivi.
Ja, pa ne "preklada papirjev" samo javni sektor (in vsi v JS ne prekladajo papirjev).

Sledec tvoji logiki bi vrhunski sportniki morali imeti penzijo pri 30tih, manekenke pri 25tih in policaji pri 50tih :)

Poglej, znotraj vsakega poklica so delovna mesta, ki so bolj ali manj zahtevna za starejse ljudi. Ce zacnemo pri prekladalcih papirjev: vecina inzenirjev "preklada papirje". Ja, komot lahko delajo dokler jih ne napade kaksna demenca, ce imajo pa se dobro podporo administracije pa niti to ni tak problem :)

Ja, imas gradbene in proizvodne inzenirje, ki so na terenu, ampak taksnih inzenirjev je manjsina.

Imas medicinske sestre, ki trdo delajo, imas pa taksne ki so vecinoma tajnice. Sedaj vidim recimo pri moji zdravnici eno mlado frcafelo, ki je totalno leva glede administracije - zakaj taksna ne dela s pacienti na oddelkih bolnisnice, "tajnico" pa pride spilat ena starejsa? O tem govorim.

Imas pilote, ki ne smejo leteti po doloceni starosti zaradi cisto specificnih zadev glede varnosti - ker so v letalu pac sami s kopilotom in ni rezerve. Ampak potem ko pilota prizemljis, ker recimo slabo vidi (in v EU mislim da ocala nad doloceno dioptrijo pomenijo konec kariere), je lahko se vedno kontrolor poletov v dnevnem casu.

Pravim ti, da je druzbeno gledano, to kar se gremo neumnost. Prodajalke lahko napredujejo v blagajnicarke (sedijo), starejse delavce lahko razporedis na delovna mesta, ki so enako dobra, pa primernejsa za starejse.

In to je mozno marsikje. Razumem da morda ne za vodovodarje in frizerje, ampak vecina delovnih mest ni fizicno zahtevnih (vec).

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen