Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-295186 sporočil: 149
[abohte]
Ampak potem napiši, da tvoj stavek:
"Kreditojemalec v CHF iz obdobja konca 2007 ni bil niti v enem trenutku v boljšem položaju, kot kreditojemalec v EUR."
ne drži oz. drži (morebiti) zgolj v tvojem primeru. Julija 08, torej 10 mesecev po tvojem črpanju, je bil tečaj 1,63, izguba manj od 1,5%. Tisti, ki je okt 07 oz. konec 07 vzel kredit s krajšo ročnostjo (npr. 10 let) bi lahko bil na boljšem.

Ob samem črpanju torej nisi izgubil 10%, ampak manj kot 5%, verjetno okoli 3%. Kakorkoli že ta izguba ni bistvena. Prepričan sem, da zaradi te izgube ni bilo ustanovljeno društvo FRANK. CHF kreditojemalce, kot jaz razumem, moti pravzaprav sprememba anuitete, na to ste pa bili, oz. vsaj ti si bil, to si sam napisal, opozorjen s strani bančne referentke. Ona te je opozorila, da sprememba tečaja, pomeni spremembo anuiteto. Nihče pa ni vedel, da se bo CHF tako zelo spremenil. Ti si sicer napisal, da obstajajo konkretni dokazi, da so banke to vedele, vendar nisi navedel nobenega.
Ne, napačno si povzel moje zapise.

Niti v enem mesecu nisem bil na boljšem. Imam izračun in neposredno primerjavo z takratnim ekvivalentom v EUR. Razlika v neodplačanem delu glavnice je bila vedno višja, kot sem pridobil z nižjo anuiteto (in obrestno mero).

Po 10 letih odplačevanja sem vplačal za 10 jurjev več anuitet in sem dolžan 12 jurjev več glavnice, kot bi bil v primeru euriborja (pribitek +2,0).

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(