Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[0701CITYX]
> [sopranos]
> > [0701CITYX]
> > > [sopranos]
> >
> > > ...
> > > Tudi pri telefonskih klicih jih je bilo treba obrzdati.
> > > ...
> >
> > Rešitev je torej brzdanje - državni totalitarizem? Ne pa svoboda in odgovornost za svoja (tudi nepremišljena) dejanja - v smislu, torat sem se zaradi svoje požrešnosti zajebal, ampak sem se tudi nekaj naučil?
>
> Ni vsaka regulacija totalitarizem. Ta tvoja izjava je čisto deplasirana.
>
> Pohlep ne pozna meja. Zato pa imamo družbene norme, zakone itd. Ker nismo na divjem zahodu, kjer lahko vsak počne kar se mu zljubi.
>
> In poznane so prakse iz celega sveta, ko se močni igralci spravljajo na najbolj šibke in ranljive skupine. In to je treba brzdati in preprečevati.

Kaj bluziš. Kdo se tu na koga spravlja? Kreditojemalec je sam šel v banko, nihče ga ni tja na silo zvlekel. Ljudje se morajo pač sami brzdati ali pa nositi posledice svoje požrešnosti. Ne more biti vsak lastnik nepremičnine, jebiga.

Vsak nakup, ko se naheblaš do skrajnosti, je gamble. To ti ja mora biti jasno.

Jaz bi tudi imel recimo novega BMW X5 s top opremo. Pa bi ga mogoče lahko vzel na leasing, pa en čas kamne žrl. Na koncu pa ne bi zmogel obrokov in bi ostal brez avta, in še vedno dolžan leasing hiši. Zato pa se, preden se z glavo zaletim v steno, malo informiram in še vedno raje vozim petnajst let staro kanto.

Odgovornost za lastna dejanja pa to...
Ja, tudi banka je odgovorna za svoja dejanja. Saj malo jim mora biti pa tudi psihologija ljudi jasna. Da bodo za to, da bodo imeli lastno hišo podpisali vse. Ne moreš od "narkomana" pričakovati, da bo zmerno in po pameti porabil vrečko kokaina. Se zna hitro predozirati.

Skratka oboji so v tem. In banka kot specializirana institucija, s celo množico analitikov, pravnikov itd. bi tudi lahko vedela, da gre za tvegan produkt in ga nepoučeni javnosti ni za ponujati.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen