Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
[MarijanMacek]
> [mimoidoci]
> > [MarijanMacek]
> > > [mimoidoci]
> > > > [MarijanMacek]
> > >
> > >
>
>
> Ljudski argumenti in prepričanje, da so kraje povsod, kjer je v gnilem sistemu to možno, pa so posledica še veliko drugih zgodb in sprenevedanj, ki niso infrastrukturne (poglej si interpelacijo zdravstvene ministrice o kateri nisi nič pisal, preiskavo bančne luknje, pravosodje, mainstream štampo in vse ostalo).
>

In s tem odstavkom si padel na nivo političnih procesov v nekdanji SZ. Tožilec Višinski je s preprostim stavkom onemogočil kakršno koli obrambo:

"Kakor je splošno znano je tov. ta in ta lopov..."

Če je je namreč nekaj splošno znano dejtvo se temu ne da oporekat. "Člen 214/5 ZPP določa, da dejstev, ki so splošno znana, ni treba dokazovati."

In tako daleč ste sledilci določenih struj ste to komisarsko logiko pripeljali slovenski prostor. Izjavam v stilu:

"Kakor je splošno znano se v javnih projektih samo krade!"

se namreč sploh ne da oporekat.

> Še dejstvo izven območja javnih kraj in korupcije: Tudi to, da Zoran Jankovič vseskozi sedi na klopi slovenske košarkarske reprezentance in tam dela gužvo, seje dvom in skepso do tega, da smo mi neka normalna pravno urejena država z normalno stopnjo koruptivnosti. Ni dvoma, da znajo njegovi volilci to dejstvo izvrstno utemeljiti. In ti, glede na tvoje forumsko nastopanje, sodiš tja nekje.

Daj ti meni razloži, kakšno zvezo ima župan MOL in njegovo pojavljanje na tekmah slovenske reprezentance (o netočnosti svoje izjave si že bil podučen) s splošno krajo pri javnih delih?


Pa prosim brez odgovora "Kakor je splošno znano..." in prosim brez kolnoskopije, ni preveč prijetna zadeva.
Najprej glede Jankoviča. Lepo sem napisal, da zgodba sega izven konteksta konkretne kraje in lopovluka pri javnih delih, vendar se nahaja krepko znotraj korupcije in klientelizma, ki sta predpogoj za kraje. Jankovič ni sedel na klopi slovenske košarkarske reprezentance, ampak na klopi slovenske košarkarske zveze (my bad). Če bi sedel na klopi reprezentance, bi to bilo predaleč od igrišča in za reklamnimi panoji, v resnici pa je sedel takoj ob igrišču, tako da je sredi druge četrtine vanj lahko treščil Dončič med reševanjem žoge. Od tod ideja, da je tam delal gužvo. Bi na tej klopi lahko sedela tudi ti ali jaz? Zakaj ravno on? Ker je delegiral Moderndorferja, da uniči KK Olimpijo? Da bomo evropski prvaki v košarki brez enega resnega kluba v Evroligi?

Glede ostalega pa naj velja analogija. Če sem jaz kje eksplicitno napisal, da je splošno znano, da kraje so (kar mi polagaš v usta), potem si ti še pred tem utemeljeval, da kraj sploh ni. V resnici oba veva, da obstaja nebroj variant kako javna sredstva prekanalizirati točno določenim prijateljem, ne da bi zadeve lahko bile predmet kakršnegakoli kazenskega pregona, kaj šele tistega zaradi kraje. Da o neoptimalnem trošenju javnih sredstev sploh ne govorimo.

Zgoraj govorim kvečjemu o gnilosti državnih podsistemov, ki se kaže skozi vsebine, ki so oprijemljive, objavljene in evidentne, zato jih tudi navajam (interpelacija ministrice za zdravstvo, onemogočanje in relativizacija preiskave bančne luknje, nesposobnost in sprenevedanje v pravosodju, vloga in pisanje štampe……tu se ustavim, čeprav bi lahko mirno nadaljeval). Da pa iz tega izhaja ljudsko prepričanje in percepcija lopovluka pa ni moj problem. Mi je pa, za razliko od tebe, vsaj logično, da je tako.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen