Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj NE drugemu tiru za milijardo evrov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Zakaj NE drugemu tiru za milijardo evrov
[#2671239] 05.09.17 21:42 · odgovor na: KDSKLADI02 (#2671217)
Odgovori   +    4
[]
> [MarijanMacek]
> @Dobro da pred 200 leti, ko se je začela doba železnice, niso prevladovali takšni ozko misleči osebki! me pa tale gonja "ekonomistov" zelo spominja na gonjo proti vzpenjači na Grad ali na uradno mišljenje pred 60 leti, da Koper ne potrebuje železniške povezave. Še dobro, da je takrat zmagala trma luških vodilnih....
>


Kdor ne ve, pač piše.... pred 200 leti je Južno železnico gradila/upravljala k.k. Sudbahn Gesellschaft, ki je imel spredaj pomembno priponko... k.k., ki pomeni cesarsko in kraljevo družbo... da skratim "pričo", sprva je bila to državna družba AO monarhije, kar je pomenilo tudi AO nadzor. Kaj hočem povedat... če drugi tir gradi OBB ali pa Deutsche Bahn, potem sem za. Če ga Vlada RS ali SŽ potem strogo ne. Te neke vaše nacionalne fore o ozkoglednosti obdržite zase in lepo plačujte 1,4 milijarde zgrešeno naložbo v TEŠ6 ali pa milijarde ukradene pri avtocestnem programu. Je pa dobro vedeti, da je naš 4x preplačani stent pač 4x boljši, oz. da pri nas bolnik z njim živi 4x dlje kot tisti Nemec s 4x cenejšim.
Ali ti sploh veš, kaj hočeš povedati. Jaz razumem samo to, da bi najraje razprodal Slovenijo, samo da bi potegnil kakšen dobiček. Fuje in fej! In še nekaj, izgradnje prog v Avstriji in Nemčiji ne financirata ne OBB ne DB, ampak država, in potemtakem smatram, da bi najraje napšo državo kar ukinil in jo za drobiž v svojem žepu prodal eni od njih.
Široko pogledni finačni strokovnjaki nekih kmečkih družb pa prehitro pozabljajo, da nas je preplačana TEŠ VI (silna španovija dveh "socialdemokratskih" strank, no ena se je vsaj rešila te SD predpone) rešila premnogih zadreg v zimi.
O AC programu pa še nisem slišal, da bi nasprotoval nesmotrni gradnji in financiranju kmečko-ljudsko županskega lobija

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen