Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[crt]
> [rename]
> Seveda ima prav.
> Jaz sem pri 60-ih pa vse zamudill, ceprav sem poznam zacetnika catch-the-cash in sem se mu smejal....pa bitcoine nisem hotel, ko sobili po dolar....zdaj pa sem star in bentim, da ne znajo matematike :-P

imam sicer podobno life story, sem pa marginalno na boljsem vsaj v tolko, da se obcasno vendarle uspem prijet za nos in skocit na vlakec, mi je pa to zelo nenaravno in se kmalu odlocim, da ne odtehta povecane sekirancije.

no, pa tistih cca 10 let razlike sem na boljsem :P
Pri bitcoinih je netrivialen rizik da izgubis vse. Jaz (kot vemo) sem skocil na glavo v ameriske borze v casu Zeccota in se fajn zabaval. Ampak tam je bilo vse regulirano s pravili trga vrednostnih papirjev, ki so se od casov velike depresije imela cas razviti.

Pri bitcoinu, kaj sele pri ostalih valutah pa je tako, da lahko neka trivialna pizdarija tvoj zacetni vlozek, ali pa ze "prisluzen" denar postavi na 0.

Recimo ze, kot je intervjuvanec dobro opisal, dejansko zadeva ni tako blazno decentralizirana kot se zdi, je pa ravno dovolj, da se dva velika spicita med sabo in pride do splita mreze in povsem neznanih posledic. Saj algoritme (ZIVEGA BITCOINA oziroma njegovega blockshaina) ves cas tweakajo, in to zahteva podmizno dogovarjanje ta velikih playerjev, kako to izvesti, da ne bi ovcic prevec prestrasili.

Tisti ki tako zaupajo v tale bitcoin ocitno se niso doziveli, kako leti perje, ce se dva taborja programerjev spicita, forkata projekt in si zacneta konkurirati. Ce kdo rabi primer, naj pogleda ffmpeg in libav kot primer taksne kurje stale.

Tako da ja, ce mi je za kaj zal je to, da nisem 500 EUR vlozil v to ko je bil se poceni (100 EUR), absolutno pa mi ni zal da nisem kupil nic tudi takrat ko je bil po jurja :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen