Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Prva stopnja: Pogodba o posojilih v frankih je nična

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[janeztomazic]
Jaz zastopam uredniško stališče. Če ga strnem, kdor je špekuliral naj nosi tudi posledice.
Strinjam se s tem, ne pa s tem, da je v tej državi možno kot običajen (stanovanjski) kredit brez posebnih varovalk ponujati hibriden kredit, ki je vezan na tujo valuto. Lahko bi bil tudi na ceno nafte ali koruze ali železove rude na svetovni borzi. Gre za kompliciran finančni produkt, ki bi ga navadnim janezom in mickam smeli ponujati samo z varovalkami, med katere spada vsaj pol strani drobnega tiska. Dvomim, da bi to odvrnilo večino kreditojemalcev v CHF, bi pa imela banka v rokah reguliran dokument, da so vedeli, kako dušo prodajajo hudiču in so se strinjali z vsemi možnimi posledicami.

Ob tem, da naj bi v tej državi na nekem rokerskem festivalu (domnevno) izrekli drakonski kazni za neslovenski napis in "prepovedano oglaševanje alkoholne pijače" ob pivski stojnici, banke so pa takšne hibridne kredite dolga leta tržile brez vseh težav, se ti mora zmešati. No vsaj meni se, ker sem stare sorte in je zame štacuna s finim spodnjim perilom eno, kupleraj pa drugo in se mi zdi nedopustno, da bi mi v imenu svobodne podjetniške iniciative med policami s perilom ponujali kurbe.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen