Zasebnost
6 min
Bi moral prodati Nvidio? "UI je zdaj malo precenjena, dolgoročno pa podcenjena"
9 min
Top službe – Novartis, Spar, Terme Olimia, Petrol, Hidria, Pipistrel, Corwin ...
2 uri
Med prvo deseterico najboljših plač večina podjetij v lasti tujcev
2 uri
Umetna inteligenca bo postala pomemben deležnik v poslovnem okolju
2 uri
Fantje igrajo monopoli 3
3 ure
Štiri milijone evrov izgube v UKC Maribor v prvih treh mesecih zdravniške stavke 2
3 ure
Digitalne tehnologije pocenijo kmetovanje in preprečijo prepire na kmetiji
3 ure
Enostavna in prilagodljiva mobilnost brez lastniških obveznosti (PRO)
3 ure
Dunajska Addiko Bank sporoča, da srbska Alta Pay krši prevzemno zakonodajo 1
4 ure
V petek vendarle objava razpisa za naložbe podjetij iz premogovnih regij
4 ure
Neuradno o davčnih spremembah: višjih neto plač za vse ne bo, nekaj bo popravkov pri nagrajevanju delavcev 2
4 ure
ECB: Finančna stabilnost je boljša, šibki člen so poslovne nepremičnine
5 ur
ASML in TSMC bi v primeru napada Kitajske na Tajvan lahko onesposobila stroje za čipe 2
5 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 ur
Tako so člani sveta agencije za energijo na seji zagovarjali zaračunavanje omrežnin po novem
6 ur
Kako izbrati tehnološki trend, ki mu je vredno slediti (Oglas)
6 ur
Vlada na dopisni seji o tretji medicinski fakulteti, za projekt za zdaj predvidenih 18 milijonov evrov 1
6 ur
Delo: Javna najemna stanovanja naj bi gradil tudi državni DSU 1
7 ur
JEK 2: nova nuklearka bo stala od 9,3 do 15,4 milijarde evrov, odvisno od moči. Kakšna bo cena elektrike? 9
7 ur
NLB najavlja novo refinanciranje obveznic 2

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Prva stopnja: Pogodba o posojilih v frankih je nična

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-295186 sporočil: 149
[najobj]
> [amateur_fa]
> > [najobj]
> > > [amateur_fa]
> > > Preberite posamezne odstavke mnenja Zupančiča in Ribičiča. Tista famozna "steklena krogla" je za celoto natega nepomembna. Banka se ne more izgovarjati, da se prihodnosti ne da napovedati. Produkt kot tak je bil sporen na podlagi tekočih (takratnih) podatkov. Banka jih je imela, posojilojemalec ne.
> >
> > ... alzo, če jaz zdaj tebe (= blesavega/pokvarjenega Zupančiča in Ribičiča) prav razumem, so slovenske komercialne banke kakšnih deset let pred švicarsko centralno banko že vedele, kaj bodo v SNB naredili 15.januarja 2015 ... eh, jebiga ...

> Na pamet pišeš blesarije.
>
> Če bi prebral moje (stare) zapise, bi videl, da je tisti januar povsem nepomemben. Dejstvo je, da v obdobju 2005-2010 ne bi smeli podeljevati kreditov v CHF.
>
> Meni je čisto nepomembno, ali mi fiksirajo razmerje na 1,2 ali pade na 0,9. Bistvo je, da sem črpal kredit pri 1,65.

... evo, tukaj www.ecb.europa.eu/st...hf.en.html pri izbiri Zoom klikni na All in boš dobil gibanje tečaja CHF/EUR od 1999 do danes, potem pa mi povej, na osnovi česa v obdobju 2005-2010 ne bi smeli podeljevati kreditov v CHF ...

P.S.: zanimivo bi bilo slišati mnenje tistega, ki je 2005 vzel kredit v CHF za dobo treh let ...

Postavi se na november 2007 (moja pogodba), pa sam odgovori na svoje vprašanje. Obdobje 2005-2010 sem pa napisal, ker je CBS leta 2005 podala "tisto" mnenje/opozorilo. Poslovne banke se ga seveda niso držale...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen