Zasebnost
1 ura
Kje gradijo najcenejše jedrske elektrarne, kje najdražje in kje bo Slovenija?
3 ure
Bi moral prodati Nvidio? "UI je zdaj malo precenjen, dolgoročno pa podcenjen"
3 ure
Top službe – Novartis, Spar, Terme Olimia, Petrol, Hidria, Pipistrel, Corwin ...
5 ur
Med prvo deseterico najboljših plač večina podjetij v lasti tujcev
5 ur
Umetna inteligenca bo postala pomemben deležnik v poslovnem okolju
5 ur
Fantje igrajo monopoli 4
5 ur
Štiri milijone evrov izgube v UKC Maribor v prvih treh mesecih zdravniške stavke 2
5 ur
Digitalne tehnologije pocenijo kmetovanje in preprečijo prepire na kmetiji
5 ur
Enostavna in prilagodljiva mobilnost brez lastniških obveznosti (PRO)
6 ur
Dunajska Addiko Bank sporoča, da srbska Alta Pay krši prevzemno zakonodajo 2
6 ur
V petek vendarle objava razpisa za naložbe podjetij iz premogovnih regij
7 ur
Neuradno o davčnih spremembah: višjih neto plač za vse ne bo, nekaj bo popravkov pri nagrajevanju delavcev 2
7 ur
ECB: Finančna stabilnost je boljša, šibki člen so poslovne nepremičnine
7 ur
ASML in TSMC bi v primeru napada Kitajske na Tajvan lahko onesposobila stroje za čipe 2
8 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
8 ur
Tako so člani sveta agencije za energijo na seji zagovarjali zaračunavanje omrežnin po novem
8 ur
Kako izbrati tehnološki trend, ki mu je vredno slediti (Oglas)
8 ur
Vlada na dopisni seji o tretji medicinski fakulteti, za projekt za zdaj predvidenih 18 milijonov evrov 1
9 ur
Delo: Javna najemna stanovanja naj bi gradil tudi državni DSU 1
10 ur
JEK 2: nova nuklearka bo stala od 9,3 do 15,4 milijarde evrov, odvisno od moči. Kakšna bo cena elektrike? 9

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Prva stopnja: Pogodba o posojilih v frankih je nična

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-295186 sporočil: 149
[rename]
> [amateur_fa]
> > [MObo]
> > Nisem jemal takšnega kredita, bil pa sem prisoten, ko se je sodelavec šel pozanimat v banko. In nisem slišal nič o tem, kako "oh in sploh fajn" so ti krediti. Celo svetovali so mu, naj si raje del kupnine izposodi pri sorodnikih...
>
> Jaz sem ga jemal in dobro vem, kakšna je bila komunikacija. Bil sem na več bankah in nikjer niso predstavili "pravih" informacij.
>
> Očitno sem bil kreten, da nisem vedel, da je najbolj pomemben tečaj na dan črpanja. Oni pa so govorili o tem, kako bi se lahko spreminjal libor in kako je pričakovati enakomerno nihanje tečaja pri mesečnih anuitetah. Sicer CHF nikoli nisem videl, ker je banka po pogodbi (njena hipotekarna pogodba) direktno nakazala prodajalcu evre.
>
> Referent je kazal graf mesečnega gibanja eur/chf, ki je bil stabilen (enakomeren). Kaj vse so posamezni referenti takrat govorili, nima smisla pisati. Nekateri so bili nekompetentni, nekateri pa so verjetno imeli navodila šefov, da je treba prodajati kredite v CHF. Nihče mi ni takrat pokazal večletnega gibanja tečaja, kjer se je lepo videlo, da je CHF podcenjen.
>
> Verjamem, da večina kreditojemalcev do podpisa pogodbe sploh ni razumela, da je pogodbeni znesek v CHF in da bo treba vsak mesec kupovati CHFje za vračilo. Celotna komunikacija je bazirala na zneske v EUR.

V pogodbi je eksplicitno naveden amortizacijski načrt, ki je prikazan v CHF.
Smo imeli takšne kredite in plačevali mesečne anuitete v SIT, po tečaju na dan nakazila.
Pokaži mi ga v primeru CHF.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen