Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-184333 sporočil: 4.775
Zadnja sprememba: anon-184333 30.06.2017 08:36
[MarijanMacek]
> [picikato]
> > [rename]
> >
>
> Presodili so, da bo cargo, ki bo potoval po 2TDK v EU (Nemčija, Avstrija, Madžarska,...) prišel neovirano po morju do naše edine luke in da več kot prosti pretok blaga in ljudi mi ne potrebujemo. Zato ni potrebno, da je ta koridor izključno slovenska teritorialna voda ampak lahko po njemu neovirano potujejo vsi, ki do njega pridejo preko odprtega morja.

Si že kdaj videl tovorno ali veliko potniško ladjo s slovensko zastavo? Potniške nismo nikoli imeli, tovorne so pa vse registrirane v tujini. In merodajna je zastava, ne lastnik, ki pa je itak Nemec. Ergo, če bi dovolili slovesnkim ladjam neovirano plovbo, ne bi bilo velike koristi, podmornic pa tudi nimamo, da bi se plazile pod vodo, kar se ne sme pri normalnem prečkanju tujega morja.....
Zato sem ti lepo napisal, da gre za cargo, ki je v tranzitu čez SLO in da več kot to mi ne potrebujemo. Tega pa itak prevažajo ladje vseh barv na zastavah. Kaj pa naj Slovenija drugega počne z vsem tem tovorom, ki pride v Luko kot to, da ga naloži na tovornjake. Zato je Merklova dala jasno vedet Hrvatom, da naj takoj sprejmejo arbitražni dogovor ES in Orban bo dal dnar za 2TDK in bo njegov solastnik, če referendum pade. Tuje jahte pa so tudi v naših marinah. Poznam koprčana, ki za avstrijca drži njegovo jahto ready-steady-go z ohlajenim šampanjcem parkirano v marini, da lahko tip takoj izpluje, ko iznenada prileti k nam s helikopterjem. Ta se ne bo z njo prosto vrtel samo po našem teritirialnem morju in snorklal za podmornicami pod vodo.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(