Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[rename]
Moja teza kar drzi, saj so izbrisani nastali na osnovi EMSO, 'izbrisali so vse, ki niso imeli slovenski EMSO, ergo neSlovence.
Naj ti še enkrat povem, moja žena ima ves čas isti EMŠO, po vseh oblikah slovenski in je bila izbrisana, torej ni bila slovenska državljanka. In ne mi govorit, da je nekdo rojen slovenskim staršem živečim s stalnim bivališčem v Sloveniji (rodovina preko 200 let) in rojen v Ljubljani neSlovenec. To je rahlo žaljivo. Je pač v tistih povojnih časih matičar napisal narobe republiško državljanstvo, ali je pri kasnejšem prepisu prišlo do napake, bog si ga vedi. In ta storija je delala zgago vsaj od leta 1980, ko nikakor ni mogla dobiti izpiska iz državljanske knjige za poroko, kar se je v nekaj tednih sicer "samo" uredilo. Stvari so se pa zares zakomplicirale, ko je iz službe dobila obvestilo, da potrebuje delovno dovoljenje......... in je izpadlo da ni državljanka Slovenije. Nihče pa ne ve kakšno republiško državljanstvo je sploh imela, razen da je brez problemov dobivala vse dokumente do leta 1991.

Še enkrat, ne piši bedarij, če stvari ne poznaš! Pa poznam še eno osebo z enakim problemom, torej je nesrečni Medo (IB) zakompliciral življenje kar precejšnemu številu Slovencev.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen