Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pazite, da vam davkarija ne obruti bruta bruta

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-180464 sporočil: 4.080
[Glavni forum] Tema: Pazite, da vam davkarija ne obruti bruta bruta
[#2661373] 29.06.17 20:54 · odgovor na: Gustl (#2661200)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [premza]
> >Za odvisno razmerje se praviloma šteje tako razmerje, pri katerem delojemalec večino svojih prihodkov (recimo, da je meja pri 80 odstotkih) ustvari pri enem delodajalcu, dela v njegovih prostorih, na njegovih sredstvih in v skladu z njegovimi navodili.
>
> Ampak delodajalec ne more vedeti, kolikšen delež prihodkov delojemalec ustvari pri njem.
>
> Lahko pri meni nekdo dela dva dni na mesec, pa mu to predstavlja 80% mesečnih prihodkov. In kako naj jaz to vem?

Ne moreš, zato se kao ugotavlja še ostale stvari, ki so naštete. Teh 80% menda nima neke pravne podlage, so si pa tako mejo sami izbrali pri odločanju, kje se zataknit in kje ne. Torej če ima več kot 80% pa boš uspel dokazat, da samo sem pa tja pride nekaj narest, ne bi smel imeti težav.
Pri nas imamo tudi nekaj ljudi, ki se enostavno ne želijo zaposliti, ker delajo le 2 do včasih max 3 dni tedensko, saj več dela za njih ni.
Hkrati pa se sploh ne želijo vezati, saj imajo dosti drugih nepridobitnih dejavnosti, s katerimi si raje polnijo svoj čas.
Tako jim tole maksimalno ustreza.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen