Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
[kajulci]
> [Vinci]
> > [kajulci]
> > Kako smo pušnili. Daj si preberi kaj smo dobili. Praktično vse, kar smo zahtevali, razen par malenkosti. Saj nismo mogli dobiti 100% vsega. Če smo mi dobili recimo 90%, Hrvatje pa 10%, a to pomeni da smo pušnili? Pa itak se je vsem šlo samo zaradi Piranskega zaliva, tam so pa Hrvatje v celoti pušnili, mi pa v celoti dobili. Hrvatje imajo samo ozek obalni pas, kar pa je logično, ne morejo iz svoj obali stopit v morj in so v Sloveniji - enako logika kot pri funkcionalnem zemljišču.
>
> Dobili smo manj kot smo zahtevali, torej smo pušnili. Pa ne vem, če smo res dobili 90 % zahtevanega. Bo čas pokazal. Meni se ne da s tem ukvarjati in računati, ampak ne zgleda mi, da bi dobili 90 % zahtevanega. Že tam okrog Mure smo dobili bistveno manj kot 90 % zahtevanega.
>
> EDIT: Pa da ne skočiš iz kože; mi je jasno, da je edina prava rešitev, kjer nekdo drugi pove, kaj komu pripada, ne bi pa pridobljenega ozemlja označeval za zmago, ker potem je izgubljeno poraz. Kakor je bilo odločeno, tako po novem je. Škoda samo, da je Erjavec zasral to rešitev.

Zakaj pa naj bi skočila iz kože?? Pušneš, če zgubiš. Pušne recimo morilec, ki ga sodišče obsodi za krivega - črno - bela situacija. Pri takih zadevah, kot je tale, pa ni razsodba kriv-nedolžen, niti ti dobiš vse - ti ne dobiš nič. Zatorej trditev da "smo pušnili" ne drži. Pač, mi smo večinsko dobili, Hrvatje pa večinsko zgubili. Samo v tem primeru je bistveno bolj pomembna teža nekega pridobljenega/izgubljenega ozemlja kot pa dejanski m2.
Pri Muri okrog Hotize nismo dobili nič ali skoraj nič od zahtevanega. Zahtevali smo mejo po Muri, arbitri so odločili, da poteka po katastrskih mejah in nismo dobili ničesar. V Razkrižju tudi nismo dobili ničesar.

Okrog Metlike smo dobili nekaj hrvaškega katastra, kjer je bila katastrska meja povsem nemogoča in so tisti del dali Sloveniji, ker je večina katastra na tistem območju našega.

Tomšičeve parcele so bile od leta 1920 del slovenskega katastra. Tisti nekaj kvadratov na Trdinovem vrhu je bilo ves čas hrvaških.

In potem pridemo do Piranskega zaliva. Dobili smo tri kvadratne kilometre vode v Piranskem zalivu, izven Piranskega zaliva smo pa dobili mogoče 20 % zahtevanega, pri čemer neposrednega dostopa do odprtih vod, ki smo ga zahtevali, v bistvu nismo dobili.

Če se pogovarjamo o tem, kaj smo zahtevali, potem smo več izgubili kot pridobili. Ampak izgubili so tudi Hrvati. Navidezno več, ker so izgubili del Piranskega zaliva, kumulativno pa nič manj kot mi.A je teža treh kvadratnih kilometrov vode večja od teže Slovencev v Razkrižju, ki bodo po novem na Hrvaškem? Saj enako pravzaprav velja tudi za Hrvate.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen