Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovaki z drznimi načrti za Palomo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202494 sporočil: 2.309
[Glavni forum] Tema: Čehi z drznimi načrti za Palomo
[#2635850] 12.01.17 23:40 · odgovor na: sabinapet (#2635764)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-202494 12.01.2017 23:49
Samo za pojasnilo:

Jaz sem v delal v papirni industriji skupaj 45 let na različnih položajih. Zadnjih 16 let pred upokojitvijo (2005) kot direktor predstavništva finske firme Valmet na Dunaju. Valmet izdeluje stroje za proizvodnjo papirja, en naš stroj stoji v Metsa Tissue v Žilini, ki je velik konkurent Harmanecke papirny, ki je po novem tudi v lasti Eco-Investmenta.

V tek svoji vlogi sem bil na Slovaškem okoli več kot 70 krat, od tega ca. 20 krat v Harmanecu in ca 10 krat v Ružomberoku. Tako da razmere v slovaški papirni industriji dobro poznam (oz sem jih poznal). Osebno pa poznam Miroslava Vajsa, enega od direktorjev in lastnikov bivšega Eco-investa.

Nekaj o proizvodih:

Glavni proizvoda Mondi SCP Ružomberok sta beljena sulfatna celuloza in pisarniški papir.

Glavni proizvodi SHP Harmanec so toaletni papir, kuhinjske brisače in deloma robci.

Kuverte pa proizvajajo v Slavošovcah, ne vem, kako se danes tovarna uradno imenuje, to gotovo piše na spletni strani Eco-Investmenta.

V to skupino spada tudi Celex, Banja Luka, ki prodaja svoje proizvode v Hofru pod imenom Solo.

Je pa popolnoma jasno, da je selitev HQ v Prago samo zaradi davkov, dejanski lastniki pa so še vedno Slovaki.

Jaz na vašem mestu ne bi nikoli napisal: Čehi drznimi načrti za Palomo, ampak veliko raje:

ECO-Investment z drznimi načrti za Palomo.

Za vašo informacijo: en nova linija za Tissue papir z kapaciteto 70.000 ton papirja na leto (priprava mase, deinking, natočni sistem, papirni stroj, Yankke cilinder, navijalni stroj, rekuperacija toplote, previjalni stroj, avtomatizacija itd) stane približno 100 miljonov evrov.

Priznam pa, da je zelo težko napisati tak članek, če je človek vezan samo na sporočila ze medije in ne pozna ozadja zgodbe.

Upam, da vas nisem prizadel, to vsekakor ni bil moj namen.

Lep pozdrav,
Ivan Brečko
Trzin

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen