Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: KRKG - Krka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tilenrexi sporočil: 6.775
[Borza] Tema: KRKG - Krka
[#2607075] 11.07.16 17:17 · odgovor na: (#2607069)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: tilenrexi 11.07.2016 17:23
No, vsekakor bomo videli, ali se bo strategija Krke obnesla in izkazala na rezultatih - videli bomo v kratkem, ker v nasprotnem je čas, da se požaga celotna uprava in deloma menedžment tudi nižje ter pripelje upravo iz tujine.
Gospod Colarič je pomoje še bolje zasidran kot njegov kolega pri Gorenju, tako da jaz vsaj na vrhu ne pričakujem nobene spremembe. Tudi, če bi se stanje kratkoročno še bistveno poslabšalo. Letos januarja je dobil tudi podporo za nov šestletni mandat, tako da to je no-go.
Dejstvo je, da rezultati sicer niso slabi glede na pozicijo v kateri je Krka, dobri pa tudi ne in zato delnica stagnira.
Tukaj se popolnoma strinjam. Dodatne nevšečnosti jim povzroča tudi SBITOP konkurenca, katera v zadnjem času celo nekaj miga.
Po mojem jih bo začelo tepsti, ker se preveč vlaga v zidovje po Sloveniji in premalo v znanje in produkte. Torej hočemo prevzem ali kaj podobnega, ker naloudani so z denarjem in zato mečejo dividende, po drugi strani pa po mojem vseeno premalo delajo za delničarje.
Ena od napak, ki jo trenutno delajo je, da so v kritičnem času ustavili odkup lastnih delnic. Se pravi manjka konsistenca. Zakaj sedaj ne kupujejo, ko je tečaj zelo upadel, ne vem. Mogoče niti sami ne verjamejo, da je sedaj to ugoden čas za odkup in potem se čudimo, da manjka kupcev tudi na splošno.
Morbit bi bila na mestu kakšna primerjava s sorodnimi konkurenti (npr. Gedeon Richter - recimo tega bi Krka lahko prevzela :) sinergija bi bila ogromna).
Sinergija bi bila resnično ogromna, vendar če sem pravilno na hitro poračunal, je tržna kapitalizacija Richterja cca 3,5 milijarde eur brez premije? Težka bo tale. So že kdaj prevzemali karkoli bistveno večjega od sebe? :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen