Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[menim]
Ko je že govora o 3D-tiskalnikih, še tale zanimivost:

"Sodobni tridimenzionalni tiskalniki so med domačimi in profesionalnimi uporabniki izjemno priljubljeni, saj omogočajo hitro, enostavno izdelavo fizičnega modela izdelka le na osnovi računalniškega modela. Pri podjetju Airbus APWorks pa so dokazali, da je z njimi mogoče natisniti povsem funkcionalno motorno kolo.
Upal sem, da bo video pokazal, kako so "natisnili" ta kompleksen okvir, na katerem se vidi tudi zvar. Pa ni. Top secret? :-)

Moram pa reči, da mi to silno vzhičenje o 3D tiskalnikih ni čisto jasno. Pred desetletji so se z veliko manj pop-medijskega pompa pojavili (in razvijali) večosni računalniško vodeni stroji za obdelavo (struženje, rezkanje), ki so delali po diktatu CAD/CAM umetne pameti. V osnovi so zelo podobni 3D tiskalnikom, le da material odvzemajo, "tiskalniki" pa dodajajo.
en.wikipedia.org/wik..._machining

Hočem reči, da bi prihodnost 3D tiskalnikov jaz ocenjeval skozi izkušnje z večosnimi stružnicami, ki kljub že zelo razširjeni uporabi še danes niso v vsaki garaži ali domači delavnici, kar optimisti obetajo 3D tiskalnikom. Bomo videli. :-)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(